Czy srebro ma duszę? Jeśli chcesz się o tym przekonać, wybierz się do Legnicy. Na Festiwalu Srebra zobaczysz artystyczną biżuterię uznanych polskich i światowych jubilerów, a także debiutantów. Prawdziwa gratka nie tylko dla pań.

Galeria Sztuki w Legnicy 11 i 12 maja 2012 roku zaprasza na kulminację Legnickiego Festiwalu Srebro. W tych dniach poznamy laureatów 21. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej "Rytuał".

Na gości czeka też mnóstwo innych atrakcji - wystawy i pokazy biżuterii, m.in.:

  • Rytuał - wystawa 21. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, na której zobaczymy wybrane przez jury prace 51 artystów, głównie z Europy, ale także z Chile, Izraela, Kanady i Korei.
  • Sylwetki twórców - cykl wystaw wybitnych artystów złotników z Polski i zagranicy: Hermana Hermsena z Holandii, Mari Ishikawy z Japonii, Małgorzaty Kalińskiej z Polski i Silke Trekel z Niemiec.
  • liczne wystawy najzdolniejszych młodych artystów, znanych szkół złotniczych, prezentacje najnowszych trendów w projektowaniu biżuterii.

A także Silver Meeting z Ruskimi Pierogami, czyli otwarta dyskusja o współczesnej sztuce złotniczej i designie oraz Silver Punk Concert - koncert brytyjskiej grupy Scrotum Clamp.

Szczegółowy program imprezy na stronie Legnickiego Festiwalu Srebro.

źródło i zdjęcia: Galeria Sztuki w Legnicy