Oprawy Brick in The Wall to całkiem nowy sposób myślenia o oświetleniu. Dzięki firmie Lux Materia możemy już kupić je w Polsce.

Brick in The Wall to jedyna na świecie firma projektująca i produkująca "niewidoczne" lampy. Pomysł jest wyjątkowo prosty i przez to doskonały - oprawy oświetleniowe nie mają widocznej obudowy, żadnej metalowej, szklanej czy plastikowej ramy. Dzięki temu uzyskujemy efekt światła wprost ze ściany lub sufitu. Jakby lampy w ogóle nie było.

Swą "niewidzialność" oprawy oświetleniowe Brick in The Wall zawdzięczają wyjątkowemu materiałowi, z którego są wykonane. CALCYT® to opracowany przez firmę Brick in The Wall rodzaj tynku, który jest lżejszy niż gips, za to znaczne mniej kruchy.

Śnieżnobiałe oprawy można pomalować w kolorze ściany lub sufitu albo wykończyć tapetą, strukturą lub tadelaktem. A jeśli za kilka lat zdecydujemy się na remont, oprawy Brick in The Wall będzie można dostosować do nowych pomysłów.

Dzięki temu, że rozszerzalność cieplna CALCYTu® jest identyczna jak płyty gipsowej, na łączeniu ściany i oprawy nie pojawiają się pęknięcia. Potwierdzają to wnętrza, w których oprawy Brick in The Wall funkcjonują już nawet 17 lat.

Odporność termiczna materiału ma jeszcze jedną ważną zaletę - w oprawach Brick in The Wall można montować różne źródła światła. Standardowo oferowane są wysokiej jakości diody LED, ale mogą być nawet tradycyjne żarówki.

Innowacyjne wzornictwo opraw oświetleniowych Brick in The Wall od lat cieszy się ogromnym uznaniem, czego dowodem są liczne nagrody przyznawane poszczególnym kolekcjom, m.in. Red Dot design award 2010 i 2012 czy Product Design Award 2011.

źródło i zdjęcia: Lux Materia, wyłączny przedstawiciel firmy Brick in The Wall w Polsce