Lampa nie zawsze musi zwracać na siebie uwagę. Kiedy potrzebujemy funkcjonalnego i dyskretnego oświetlenia, chętnie wybieramy plafoniery. Firma Bemko proponuje nam dwa nowe modele: PSF i PAB.

Obydwie nowe plafoniery Bemko to modele proste i nowoczesne, ale tak neutralne, że świetnie sprawdzą się we wnętrzach w każdym stylu.

Plafoniera PAB - przypominająca nieco okrętowy bulaj - ma metalowy pierścień obudowy i szklany mleczny klosz.

Ponieważ oprawa zapewnia stopień ochrony IP44, plafonierą PAB możemy bez obaw oświetlić łazienkę lub toaletę. Jej prosta lecz efektowna forma sprawdzi się też znakomicie w przedpokojach i na klatach schodowych.

Plafonierę PAB możemy kupić w wersji na jedną żarówkę (model PAB140 - 1 x 40 W, E27) lub dwie (model PAB240 - 2 x 40 W, E27). 

Z kolei plafoniera PSF ma równomiernie rozpraszający światło mleczny klosz z tworzywa sztucznego. Także tutaj do wyboru są dwie wersje - z jednym źródłem światła (model PSF115) lub z dwoma (model PSF215).

W oprawach można stosować żarówki energooszczędne lub LED o maksymalnej mocy odpowiednio 1 x 15 W i 2 x 15 W, z najpopularniejszymi gniazdami E27.

Adresy dystrybutorów lamp Bemko znajdziemy na stronie firmy.

źródło i zdjęcia: Bemko