Spędzasz wakacje w Warszawie? A może masz ochotę do niej przyjechać? Zapraszamy więc 12 sierpnia 2012 roku - na recyklingowe warsztaty "O! Re:Ty". Doskonała zabawa gwarantowana!

Patronat Czas na Wnętrze Szukasz czegoś, co Cię zainspiruje i pobudzi wyobraźnię? Zapraszamy na warsztaty O! Re:Ty.

W niedzielę 12 sierpnia w warszawskiej Cafe Kulturalna (Pałac Kultury i Nauki) od godz. 12 do 19 będziemy razem przetwarzać odpady na użytkowe i ozdobne przedmioty. Skupimy się wokół domu i przedmiotów jemu użytecznych, bo tam, gdzie produkujemy mnóstwo odpadów, możemy je również twórczo wykorzystać. To, co zrobicie, będziecie mogli zabrać ze sobą!

Warsztaty O! Re:Ty - plakatZ butelek PET zrobimy nakrycia głowy i ozdobne detale z plastiku, a także siedzenia i stołki z plastiku i tektury oraz wertykalny ogródek z butelek PET, który można zawiesić za oknem. Wykonamy też z warsztatowiczami plastikową rzeźbę - namiot na czas kryzysu - oraz tratwę do spływu po Świdrze!

W strefie makulatury pokażemy, jak wyplatać z gazet pudełka, pojemniki, klosze na lampy. Będziecie mogli też wykonać makulaturową portmonetkę lub torebkę kopertówkę.

W strefie szmat zrobimy nowe ciuchy ze starych, a dzieci i rodziców zaprosimy na warsztaty szycia zabawek. Natomiast stare reklamówki zamienimy w modne torebki.

Nowe życie damy nie tylko śmieciom. Warsztaty O! Re:Ty to także kulinarny recykling. Przynieście więc resztki z lodówki - przeróbmy je razem na coś pysznego!

Urządzimy też konkurs na danie kuchni partyzanckiej - wykonanie potrawy dla 10 osób, której koszt nie będzie większy niż 20 zł. Czekamy na zgłoszenia kucharzy!

Zasady konkursu są proste: przynosicie produkty, przygotowujecie potrawę na miejscu w naszej kuchni partyzanckiej, a my zwracamy Wam 20 zł za produkty. Każda potrawa zostanie oceniona, a najlepszy team zdobędzie nagrodę!

Warsztaty O! Re:Ty będą trwały od godziny 12 do 19 w niedzielę 12 sierpnia 2012. Wstęp - 3 zł.

Głównym partnerem warsztatów recyklingu O! Re:Ty jest Dremel, który zapewni narzędzia dla uczestników. Wspiera nas również Remondis, zapewniając materiały do pracy.

kontakt: warsztaty.o.rety@gmail.com lub Facebook