Co to jest inspiracja? Na czym polega praca designera? Jak wygląda projekt? Tego wszystkiego i jeszcze więcej o sztuce designu dowiedzą się dzieci podczas bezpłatnych warsztatów w IKEA Kraków, które prowadzi znana projektantka wnętrz i prezenterka telewizyjna - Olimpia Ajakaiye. Dorosłym natomiast dekorator podpowie, jak prawidłowo umeblować dziecięcy pokój.

Warsztaty i porady dekoratorów to tylko niektóre atrakcje przewidziane w ramach akcji "Dom - najważniejszy plac zabaw", która w IKEA Kraków trwa do 19 sierpnia.

Wakacyjne warsztaty designu

Warsztaty w IKEA Kraków wprowadzą dzieci w inspirujący i pobudzający wyobraźnię świat designu. Zabawa w projektanta wnętrz rozwija kreatywność, uwrazliwia plastycznie i poprawia koordynację ruchową dziecka.

Na początku zajęć dzieci poznają najciekawsze projekty światowych designerów i dowiedzą się, czym były inspirowane. Na przykładzie wnętrz w IKEA Kraków nauczą się rozpoznawać ciepłe i zimne barwy oraz dobierać kolory. W części praktycznej będą miały okazję zaprojektować i zrobić własną lampę z przedmiotów z recyklingu.

- Świetną inspiracją dla dzieci są designerskie lampy z kolekcji IKEA PS - opowiada Olimpia Ajakaiye, prowadząca warsztaty.

Jak umeblować pokój dziecięcy?

Podczas gdy dzieci będą uczyć się projektowania, ich opiekunowie mogą udać się do restauracji IKEA na bezpłatne śniadanie lub - po wcześniejszym umówieniu się - skorzystać z porad dekoratora, który podpowie, jak umeblować dziecięcy pokój.

- Dla maluchów najważniejszym placem zabaw jest ich własny dom. To tu uczą się i poznają świat. Dlatego pokój dziecka powinien być atrakcyjny i wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny - podkreśla Katarzyna Pokrywka, dekorator z IKEA Kraków.

- W IKEA mamy szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo maluchów, np. praktyczne zabezpieczenia narożników, kontaktów, blokady szuflad - wylicza.

- Z przyjemnością podpowiemy, jak umeblować pokój, który będzie idealnym miejscem do zabawy i nauki, takim, w którym dziecko będzie się po prostu dobrze czuło - zachęca dekoratorka.

Warsztaty z designu dla dzieci odbywają w wakacyjne wtorki (31 lipca, 7 sierpnia i 14 sierpnia) w godz. od 09:00 do 11:00 w Smalandii IKEA Kraków. Prowadzone są w 15 osobowych grupach dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Porady dekoratorów dla dorosłych udzielane są w dniach 11 lipca - 17 sierpnia, we wszystkie dni robocze, dwa razy dziennie, o godzinie 10:00 i 16:00 w sklepie IKEA Kraków.

Zapisy na warsztaty dla dzieci i porady dekoratorów odbywają się poprzez formularz on-line. Wymagane jest podanie nr karty IKEA FAMILY. Osoby, które nie są członkami IKEA FAMILY, mogą przystąpić do klubu przed zapisem. Rejestracja trwa kilka minut.

źródło i zdjęcia: IKEA Kraków