Wielkim sukcesem zakończyło się otwarcie Centrum Targowo-Konferencyjnego DEMUTH Arena Ostróda. Zarówno marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, jak i przedstawicielka PAIIZ-u, byli zachwyceni nowym obiektem.

- Zamurowało mnie, kiedy o pierwszej w nocy podjechałem pod centrum - przyznał też Krzysztof Ibisz, który prowadził galę otwarcia. - Ostatnio w taki podziw wprawił mnie widok Stadionu Narodowego - komplementował. A Carstena Demutha, właściciela Międzynarodowych Targów Meblowych Ibisz określił mianem człowieka, którego marzenia się spełniają.

- Jeszcze rok temu ta hala była tylko w naszych myślach i marzeniach - mówił Carsten Demuth. - Byliśmy pełni obaw, czy uda się zrealizować ten projekt na czas. Dzisiaj Arena Ostróda stała się rzeczywistością. Dzięki wierze i energii tych, którzy w projekt uwierzyli. Dzisiaj wszystkim wam dziękuje - właściciel targów dziękował polskiemu rządowi, ministrom, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), władzom województwa, regionu i miasta.

- Realizowaliśmy wiele inwestycji w Polsce i za granicą. Nigdzie, tak jak w Ostródzie, nie pomagano nam pokonać trudnej drogi do celu - zapewnił Carsten Demuth. Podziękował też tym, którzy własnymi rękami stawiali Arenę Ostróda. - Wiem, że są tu wasze krew, pot i łzy - skwitował. Dodał, że centrum ma być miejscem spotkań kupców i producentów ze wschodu i zachodu.

- Zgodnie z naszym hasłem przewodnim chcemy tu pokazywać to, co potrafią nasi wystawcy – podsumował właściciel Międzynarodowych Targów Meblowych.

Arenę Ostróda poświęcił JE ks. abp Edmund Piszcz.

- To miejsce rzeczywiście budzi zachwyt, ale i poczucie wdzięczności wobec tych, którzy podjęli trud jego budowy - mówił abp. Piszcz, błogosławiąc wystawcom, gościom, budowniczym i twórcom Areny Ostróda.

- Wybudowanie Areny Ostróda to wielki krok w kierunku podniesienia konkurencyjności Polski Wschodniej. Takiego obiektu jak ten będą nam zazdrościć w kraju i za granicą - dodał marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Jacek Protas i wręczył Carstenowi Demuthowi upominek - herb regionu.

Od wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego prezes targów dostał w prezencie akwarelę z pięknym krajobrazem okolicy.

Dobrą wiadomość w prezencie twórcom Areny Ostróda przywiózł natomiast wiceprezes PARP Dariusz Szewczyk. - Drugi wniosek o rozbudowę centrum, o podobnej wartości jak pierwszy, uzyskuje właśnie pozytywną ocenę. Wkrótce będziemy więc mogli go podpisać – powiadomił.

W otwarciu Areny Ostróda wzięli też udział wicedyrektor departamentu programów ponadregionalnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Rafał Sukiennik, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Elżbieta Wąsowicz-Zaborek oraz przedstawicielka PAIiIZ Agnieszka Wojnarowska.

źródło i zdjęcia: Demuth Alfa