Dzięki dobremu wzornictwu utrzymanie higieny w toalecie może być prostsze. Rimfree to idealnie czyste rozwiązanie.

Wszyscy, którzy dbają o czystość, wiedzą, jak trudne jest doczyszczenie obrzeża sedesu. Nawet specjalna szczotka ani zagięta końcówka pojemnika ze środkiem czyszczącym  nie daje pewności, że pod ceramicznym kołnierzem nie kryją się niebezpieczne bakterie i inne drobnoustroje.

Jak sobie poradzić z tym problemem? Projektanci angielskiej firmy Twyford wymyślili i opatentowali sedesy "bezobrzeżowe", czyli Rimfree®. Rozwiązanie jest proste - kiedy muszla nie ma trudno dostępnych zakamarków, nie ma problemu z ich czyszczeniem. Muszle typu Rimfree stosowane są chętnie w miejscach, gdzie utrzymanie higieny w toalecie jest szczególnie ważne lub trudne, jak szpitale, domy opieki, dworce i lotniska.

Na polskim rynki takie super higieniczne sedesy Rimfree pojawiły się niedawno ofercie Sanitec Koło - to wiszące miski ustępowe niemieckiej firmy KERAMAG z serii Renova nr1 i 4U. Dzięki temu, że zamiast ceramicznego obrzeża w miskach ustępowych Rimfree  znajduje się specjalny, opatentowany rozdzielacz wody, całe wnętrze muszli spłukiwane jest bardzo dokładnie.

Bezobrzeżowe sedesy firmy Keramag - Renova nr1 i 4U są lekko zmodyfikowanymi i ulepszonymi wersjami pierwowzoru firmy Twyford. Dzięki nim utrzymanie idealnej czystości i higieny w łazience będzie znacznie łatwiejsze.

źródło i zdjęcia: Sanitec Koło