Hasło tegorocznej 7. już edycji Przetworów - Rezydencji Twórczego Recyklingu brzmi "MaMY dzieci!", będzie więc wesoło, kolorowo i... rekordowo! Nie może Was tam zabraknąć.

Rekordowo, bo aż 300 artystów-projektantów z Polski i zagranicy, ponad 100 wystawców, a do tego mnóstwo akcji i warsztatów dla dzieci, dziadków i rodziców. Od 7 do 9 grudnia 2012 roku Soho Factory na warszawskiej Pradze zmieni się w centrum twórczego recyklingu.

Artyści-projektanci do pracy wezmą się już w piątek 7 grudnia, by odpady przemienić w coś przydatnego, a inspiracją będzie hasło "maMy dzieci!". Tradycyjnie już najciekawszy recyklingowy projekt otrzyma miano Przetworu Roku!

Sobota i niedziela to na Przetworach dni otwarte dla publiczności. Gośćmi honorowymi będą dzieci, bo to dla nich przygotowano większość atrakcji. Będzie więc można pomuzykować na własnoręcznie stworzonych instrumentach, zbudować latawiec albo miasto przyszłości.

Dzieci wraz z dziadkami zaś Kompott Studio zaprosi do ekologicznego majsterkowania - wspólnej budowy recyklingowego karmnika dla ptaków.

W sobotni wieczór zakończy Bankiet w swetrze, czyli impreza w klimacie uzdrowiska. Na teatralnym parkiecie Soho Factory rozgrzeją wszystkich zespół Aspiryna, DJ Grajek Krawiec, jaskinia hazardu i konkurs na "najpiękniejszy" sweter.

A że okres przedświąteczny to czas porządków i kupowania prezentów, fajne, lecz niepotrzebne nam już rzeczy będzie można zamienić na coś, co sprawi nam frajdę.  Podczas organizowanego przez Thingo.pl wymiennika dla dzieci i rodziców wymieniać można będzie zabawki, meble, ubrania, gadżety, a także usługi, np. babysitting, gotowanie czy korepetycje. Liczy się jakość, fajny pomysł i dobre chęci.

Ci, którzy poszukują oryginalnych prezentów dla najbliższych, na stoiskach wystawców znajdą unikalne ubrania, biżuterię, zabawki, design i książki.

Będzie też okazja zrobienia prezentu tym, którym powodzi się gorzej od nas. Jabłko za zeszyt to wspólna akcja Przetworów i Caritas Polska. Przynieście długopisy, kredki, farby, zeszyty, książki, gry edukacyjne. Zebrane, trafią do świetlic dla dzieci, a w zamian poczęstujcie się pysznymi ekologicznymi jabłkami od sadownika z Jeżewic.

Miejsce: Soho Factory, Warszawa, ul. Mińska 25
Czas: piątek - 7 grudnia - artyści pracują,
sobota - 8 grudnia - otwarcie dla publiczności w godz. 15-20,
niedziela - 9 grudnia - otwarcie dla publiczności w godz. 12-19.
Wstęp 5 zł. Program imprezy na stronie Przetworów.

źródło i zdjęcie: Przetwory