Targi Living Kitchen 2013 to dla wiodących firm w tej branży okazja, by pochwalić się swoimi nowościami. Wśród tegorocznych premier marki Dornbracht jest obrotowa bateria kuchenna Pivot - idealna na kuchenną wyspę.

W Kolonii trwają właśnie (14-20 stycznia 2013) targi Kitchen Living 2013. Dla łowców najnowszych trendów w wyposażeniu kuchni to impreza obowiązkowa, bo aż 170 firm z 20 krajów chwali się tutaj tym, co mają najlepszego, najciekawszego i najbardziej innowacyjnego.

Jedną z nowości zaprezentowanych przez firmę Dornbracht jest obrotowa bateria kuchenna Pivot ze znanej już z eleganckiego, minimalistycznego designu serii Tara Ultra. To designerska alternatywa dla tak lubianych za swą funkcjonalność baterii z wężem i wyciąganą wylewką.

Bateria kuchenna Pivot łączy tę wygodę z prostą, rzeźbiarską wręcz formą. A to dzięki nietypowemu rozwiązaniu - zamiast węża i wyciąganej wylewki mamy sztywne ramię baterii, które możemy swobodnie obracać wokół punktu mocowania.

Dzięki temu, bateria znakomicie nadaje się na kuchenną wyspę. Jej duży zasięg (ponad 55 cm od punktu mocowania) i możliwość pełnego obrotu (360 stopni) pozwala na swobodne korzystanie z wody nie tylko nad zlewem czy ociekaczem. Napełnienie wodą garnka, kiedy stoimy po drugiej stronie wyspy, to żaden problem - nie trzeba nigdzie chodzić, wystarczy obrócić baterię w swoją stronę.

Obrotowa bateria kuchenna Pivot dostępna jest w wykończeniu chrom i matowa platyna. Zaprojektowało ją studio Sieger Design.

źródło: Dornbracht
zdjęcia: Thomas Popinger, copyright Dornbracht