Proste jest piękne - to dewiza zwolenników minimalizmu. Lampy NUD - nowość w salonie NAP w Domotece - przykuwają uwagę, choć to tylko gołe żarówki, oprawy i kolorowe kable.

Minimalistyczne oświetlenie jest bardzo trendy. W ten nurt doskonale wpisują się designerskie lampy szwedzkiej marki NUD, które składają się tylko z trzech elementów: żarówki, oprawy i kolorowego kabla. Oszczędność formy w skrajnym wydaniu.

Koncepcję lamp NUD oparto na zasadzie, której hołdował "ojciec" minimalizmu Mies van der Rohe, głoszącej, że to detale odróżniają świetny design od dobrego. Oszczędne wzornictwo eksponuje wszystko to, co zazwyczaj projektanci oświetlenia zasłaniają. Na pierwszym planie są żarówka i kolorowy kabel, który w tym przypadku jest ozdobą - wybierać można spośród aż 44 barw!  

W salonie NAP w warszawkiej Domotece (Park Handlowy Targówek, ul. Malborska 41) są dostępne dwie linie lamp - NUD Classic z czarnymi i białymi oprawami z porcelany, a także NUD Base z charakterystycznymi oprawami betonowymi - prawdziwa gratka dla entuzjastów industrialnego stylu. Kolory kabli lamp obu linni NUD można wybierać spośród pełnej palety 44 barw oraz reguować ich długość. Do lamp można też dobrać m.in. żarówkę Edison z widocznym żarnikiem.

Lampy NUD ucieszą osoby, które lubią eksperymentować i samodzielnie dopasowywać różne elementy wyposażenia. Wystarczy zmienić kolor przewodu, aby uzyskać zupełnie nową lampę!

źródło i zdjęcia: Domoteka