W polskich sklepach IKEA nowości z kolekcji STOCKHOLM pojawią się dopiero 2 kwietnia, ale już od 15 marca możemy je oglądać na wystawie - wyjątkowym meblom, tkaninom, ceramice i innym dodatkom do wnętrz towarzyszą niezwykłe fotografie szwedzkiej stolicy.

Szlachetne, wytrzymałe materiały, staranne wykończenie z dbałością o każdy detal, wyważone proporcje i piękne, ponadczasowe wzornictwo - najnowsza kolekcja STOCKHOLM powstała pod hasłem "Doskonałe Rzemiosło". Wśród nowości IKEA znajdziemy około 40 produktów do dużego pokoju, jadalni i sypialni.

Meble i dodatki do wnętrz, które pojawią się w Polskich sklepach IKEA 2 kwietnia, to już 4 kolekcja STOCKHOLM w historii. Porzednie ukazały się w 1984, 1989 i 2006 roku,  łączył je wspólny kierunek i styl projektowania tworzący spójną całość. Ta jednak jest pierwszą, która w całości będzie dostępna w Polsce.

Projektując kolekcję STOCKHOLM, postawiono na trwałość, doskonałe rzemiosło i ponadczasowe wzornictwo. Dzięki wysokiej jakości materiałom, takim jak  naturalna okleina drewniana z orzecha włoskiego, którego głęboki, czekoladowo-brunatny odcień z roku na rok staje się bardziej intensywny, czy skóra anilinowa, która na długo zachowuje swoją naturalną fakturę, meble będą służyć nam długie lata i z wiekiem nabierać szlachetnej patyny.

W nowej kolekcji STOCKHOLM oprócz mebli znajdziemy równie szlachetne tekstylia, m.in. z aksamitu, bawełny czy ramii, a także niezwykle miękkie i miłe w dotyku wełniane, tuftowane dywany. Warto wspomnieć również o luksusowej porcelanie czy ręcznie dmuchanym szkle. Inspiracje naturą w kolekcji STOCKHOLM widać nie tylko w zastosowanych materiałach, ale również w doborze kolorów i wzornictwie.

Ciepłe, głębokie brązy, soczyste zielenie i żółcie nadadzą wnętrzom przytulny klimat z nutą radosnego szaleństwa. Charakterystyczne dla skandynawskiego wzornictwa połączenie połączenie organicznych kształtów i prostych linii i klasyki z nowoczesnością sprawiają, że meble i akcesoria STOCKHOLM pasować będą downętrz w różnych stylach. Znakomicie wyglądają zarównow towarzystwie nowoczesnych sprzętów, jak i antyków po babci.

Ich dodatkową zaletą jest wielofunkyjność - na przykład stolik nocny świetnie sprawdzi się w pokoju dziennym, a komoda z szufladami pasuje zarówno do przedpokoju, jak i do salonu czy sypialni.

Zanim kolekcja STOCKHOLM pojawi się w sklepach IKEA, w dniach od 15 do 21 marca 2013 roku możemy zobaczyć ją na wystawie w budynku MYSIA 3 w Warszawie. W nawiązaniu do nazwy kolekcji, ekspozycji towarzyszy wystawa unikalnych fotografi Sztokholmu autorstwa Jespera Cronsioe i Francesco Sapienzy ułożonych w fantazyjny kolaż przez Georga van der Weydena, szwedzkiego fotografa, który od 8 lat mieszka w Polsce, realizując autorski projekt "Polska Oczami Obcokrajowca" ("Poland Through Foreign Eyes").

Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 10-20, natomiast w niedzielę od 12 do 18. Wstęp wolny.

źródło i zdjęcia: IKEA