Nieformalne Bistro Dinette i foyer kina Nowe Horyzonty zaprojektowane i wykonane w rekordowym tempie - o swoich projektach wnętrz w klubie Sztuka Architektury opowiedzą BUCK.Architekci. Zapraszamy.

Patronat Czas na Wnętrze Po świątecznej przerwie znów ruszają czwartkowe spotkania w klubie Sztuka Architektury. Kolejnymi projektami prezentowanymi w cyklu "Polskie Wnętrze 2012" będą Bistro Dinette oraz foyer Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Opowiedzą o nich  BUCK.Architekci.

Pierwszy projekt to bistro na co dzień, czyli przyjazne miejsce ze swobodną atmosferą, w sam raz na poranną kawę, codzienny lunch albo nieformalne spotkanie po pracy. Architektom udało się stworzyć miejsce uniwersalne, ale z charakterem, a przy tym pełne życia

Inspirowany wzornictwem lat 50. projekt wnętrza bistro koncentruje się na detalach w stylu retro, szlachetnych, naturalnych materiałach i typowych dla jadalni, ale zreinterpretowanych i wykonanych na zamówienie elementach: dużym wspólnym stole, solidnym drewnianym kredensie, marmurowej wyspie kuchennej pełniącej funkcję baru oraz dobrze widocznej, półotwartej kuchni.

Z kolei trzykondygnacyjne foyer Kina Nowe Horyzonty to projekt zrealizowany w rekordowo krótkim czasie i przy ograniczonym budżecie. Wnętrze typowego multipleksu projektanci zmienili w wielofunkcyjną przestrzeń, w której będą odbywać się promocje filmów, festiwale, przeglądy, wystawy oraz programy edukacyjne.

Projekt opracowano w zaledwie cztery tygodnie, natomiast remont trwał raptem sześć dni! Mimo to udało się gruntownie zmienić funkcjonalność przestrzeni. Architekci sięgnęli po niebanalne, ale łatwo i szybko dostępne materiały, a meble - zróżnicowane stylistycznie i mobilne - zaprojektowali sami i zlecili lokalnym producentom.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 9 maja 2013 r., godz. 18.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny. Spotkanie będzie można śledzić także dzięki transmisji internetowej.

"Polskie Wnętrze 2012" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.