Obrazy i rysunki Wikrora Dyndo są refleksją nad polityczno-gospodarczą rzeczywistością. Tytułowe chińskie przekleństwo to jasny komunikat, że ciekawe czasy są najgorsze.

Wiktor Dyndo krąży wokół tematów rosnącej chińskiej dominacji, manipulacji mediów, estetyzacji wojny, kryzysu gospodarczego oraz zmian społecznych.

- Relacje fotograficzne lub filmowe z frontów walk są pięknymi ujęciami, na których kłęby dymów i eksplozje wyglądają niezwykle malowniczo. Film dokumentalny Warnera Herzoga "Lekcje ciemności (Lektionen in Finsternis)" (1992) był jedną z moich inspiracji - zdradza artysta.

- W filmie pokazany jest krajobraz po I Wojnie w Zatoce Perskiej - płonące i dymiące kuwejckie szyby naftowe, jeziora nafty rozlewające się na pustynię. Fascynująca, wyrafinowana estetyka, piękno i dramat w jednym. Tak, jak w wielu czasopismach drukowanych i wirtualnych magazynach, obok reportażu wojennego mamy reklamę biżuterii albo perfum - tak samo w telewizjach informacyjnych dochodzi do przerywania dramatycznych relacji blokiem reklam - mówi Wiktor Dyndo.

Wystawie "Obyś żył w ciekawych czasach" towarzyszy katalog z reprodukcjami prezentowanych na niej obrazów oraz tych, które w ekspozycji się nie znalazły. Publikacja wydana przez Galerię aTak, zawiera także teksty kuratorki wystawy Agnieszki Sural i krytyka Stacha Szabłowskiego. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 września o 18. Wystawa czynna od 20 września do 30 listopada 2013.