Króżańska to maleńka uliczka na Mokotowie. Pod numerem szóstym od niedawna działa tam nowy wnętrzarski butik - wspólne przedsięwzięcie firm Charm & Chic i Spółki Meblowej. Co w nim znajdziemy?

Wystarczy zerknąć w witrynę, by olśniła nas feeria oszałamiających deseni i kolorów. To ekskluzywne tkaniny i tapety według wzorów słynnej australijskiej projektantki Florence Broadhurst. Florence, nazywana nieraz australijską Coco Chanel, była niezwykle barwną postacią: za modu gwiazda musicali, potem projektantka ekskluzywnych sukien (zamawiała je u niej sama Królowa Matka), w 1958 roku otworzyła studio ręcznie malowanych tapet. Jak sama mówiła, po to, by "wyleczyć ludzi z ich syndromu lękliwego dekorowania wnętrz". I faktycznie, choć klasyczne, jej projekty są bardzo odważne.

Tapety i tkaniny według wzorów Florence Broadhurst są sprzedawane w ekskluzywnych butikach największych metropolii świata. Teraz dołączyła do nich Warszawa, bo Króżańska 6 to pierwsze w Polsce miejsce, gdzie można je obejrzeć i kupić.

Obok bajecznie bogatych tapet i tkaniny spod znaku Charm & Chic w sklepie znajdziemy drewniane meble. Choć nie tak widowiskowe i ekstrawaganckie, zwracają uwagę solidnością materiału i wykonania, bo dewizą projektantów ze Spółki Meblowej jest połączenie tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego wzornictwa. Wśród ich stołów, krzeseł, szaf i witryn coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy designu, jak i hołdujący tradycyjnym gustom. Są więc stylowe drewniane meble zdobione rzeźbionymi detalami oraz proste, minimalistyczne w formie, za to wykonane ze starych, czasem spękanych desek, z sękami lub innymi naturalnymi skazami, które dodają im kolorytu.

źródło i zdjęcia: Charm & Chic, Spółka Meblowa