Poznańska galeria Art Stations przygotowała kolejną wystawę opartą na kolekcji sztuki zgromadzonej przez słynną, piękną i bogatą Grażynę Kulczyk.

Każdą prezentację przygotowuje inny kurator, co pozwala spojrzeć na kolekcję sztuki Grażyny Kulczyk z innej perspektywy. Jest to możliwe nie tylko za sprawą kuratorskiej pomysłowości, ale także dzięki samym dziełom, dającym sposobność do wielorakich interpretacji i prowokujących do rozmaitych zestawień.

Tym razem do współpracy zaproszono Galerię Stereo. W wyniku tej kooperacji powstała ekspozycja zatytułowana "Rzeczy wspólne", koncentrująca się na nieoczywistych aspektach funkcjonowania człowieka w świecie rzeczy. Patronuje jej francuski pisarz i reżyser Georges Perec, według którego najbliższe otoczenie, jakkolwiek banalne by nie było, stanowi klucz do zrozumienia człowieka. Stąd na przykład zachęca do zainteresowania się tym, co się kryje pod tapetą czy pod liczbą gestów, jakie trzeba wykonać, aby wykręcić numer telefonu.

Czy prezentowani na poznańskiej wystawie artyści też zaglądali pod swoje tapety i co pod nimi znaleźli? O tym możemy się przekonać, odwiedzając Stary Browar.