Energooszczędne lampy led w wielu miejscach już zastąpiły żarówki, jednak tam, gdzie zależy nam na ciepłym i nastrojowym świetle, wciąż chętnie wracamy do żarówek i świec. Czyżby ten ostatni bastion tradycji miał upaść?

Na trwających właśnie w Londynie targach oświetleniowych Lux Live firma Verbatim zaprezentowała lampy LED Natural Vision VxRGB, które naśladują płomień świecy.

Lampy True Candlelight LED dzięki technologii opracowanej przez Mitsubishi Chemical Corporationi dają ciepłe, nastrojowe światło o temperaturze barwowej 1900 K, a ich widmo światła oraz jasność zbliżone są do płomienia świecy. Uzyskanie takiego efektu nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych lamp LED ani żarówek.

W serii VxRGB Natural Vision oprócz lampy świecowej LED 2,5W VxRGB z trzonkiem E14 znajdziemy lampę 6,5W MR16 (zamiennik halogenu) Natural Vision LED o jasności 170 lumenów, współczynniku oddawania barw (CRI) równym 97 oraz skorelowanej temperaturze barwowej (CCT) wynoszącej 2950 K.

Lampa zapewnia ciepłe światło i idealnie nadaje się do domów, sklepów detalicznych, galerii czy muzeów, wydobywając naturalne barwy oświetlanych obiektów. Dzięki optyce o szlifie brylantowym zapewnia równomierne, nieoślepiające światło.

- Technologia VxRGB firmy Verbatim została dobrze przyjęta przez wielu klientów. Naturalne, ciepłe światło oferowane w tych lampach w połączeniu z długim okresem użytkowania i energooszczędnością docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy - zapewnia Jeanine Chrobak-Kando, kierownik ds. rozwoju działalności LED w rejonie EUMEA w firmie Verbatim.

Lampa Natural Vision MR16 LED pojawi się w sklepach na początku 2014 r., natomiast lampa True Candlelight LED jest już dostępna.

źródło i zdjęcia: Verbatim