Masz pomysł na innowacyjną roletę do okien dachowych? Jeśli studiujesz kierunek związany ze wzornictwem, konkurs Velux International Design Award jest właśnie dla Ciebie! Jeszcze do końca 2013 roku zdążysz się zarejestrować!

Tylko do 31 grudnia 2013 roku trwa rejestracja do pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Velux International Design Award 2014. To dla studentów wzornictwa wyjątkowa okazja, by zaprezentować swoje pomysły światowej sławy projektantom i zdobyć cenne nagrody.

Przed uczestnikami konkursu postawiono zadanie zaprojektowania innowacyjnej rolety do okien dachowych, która będzie wynikiem zupełnie nowego spojrzenia na osłanianie okien. Prace ocieniać będzie jury złożone z takich sław jak profesor dr Peter Zec - inicjator nagrody Red Dot Award, holenderska projektantka tekstyliów Petra Blaisse oraz włosko-duński duet projektantów mebli GamFratesi.

Przy ocenie projektów liczyć się będą cztery kryteria:

  • innowacyjność,
  • jakość życia,
  • troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój
  • potencjał rynkowy.

Studenci wzornictwa przemysłowego i pokrewnych kierunków z całej Europy mogą wystartować do rywalizacji indywidualnie lub zespołowo. Na zwycięzców konkursu Velux International Design Award 2014 czekają cenne nagrody:

  • 6000 euro za pierwsze miejsce,
  • 2500 euro dla laureata drugiej nagrody,
  • 1500 euro dla laureata nagrody internautów.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 grudnia 2013 roku zarejestrować się przez internet na stronie projektu. Ostateczny termin przesyłania prac mija 31 marca 2014 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w maju 2014 roku. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.designaward.velux.com.

źródło i zdjęcie: Velux