Kuba Domański to jeden z najbardziej potrzebujących pomocy podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wraz z polską marką mebli Pinio fundacja zaprasza do udziału w akcji charytatywnej, której celem jest urządzenie Kubie miłego i wygodnego pokoju.

Patronat Czas na WnętrzeKim jest Kuba? Jedenastoletni, pogodny i ciekawski Kuba cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną Hallervordena-­Spatza, czyli encefalopatię postępującą z odkładaniem żelaza w mózgu. Przeszedł już szereg operacji, niestety czekają go kolejne zabiegi. Dla poprawy jakości życia chłopca niezbędna jest długotrwała rehabilitacja. Kuba uczęszcza do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łukowie (woj. lubelskie). Na co dzień opiekują się nim rodzice. Dom rodzinny Kuby wymaga generalnego remontu, jednak możliwości finansowe rodziców są ograniczone.

Zróbmy coś dobrego - urządźmy pokój dla Kuby

Już w marcu finał będzie miał projekt urządzenia pokoju dla Kuby. Grono pomagających na szczęście jest duże. Do producenta mebli Pinio i Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" jako ambasadorka akcji dołączyła Beata Sadowska. Celem akcji jest pełne wyposażenie pokoju Kuby. Chłopiec marzy, aby utrzymany był w stylistyce marynistycznej.

Dzięki hojności marki Pinio już wkrótce w pokoju Kuby pojawią się nowe meble. Tapety i bordery przekaże firma Beautiful Home, wykładzinę firma Arte, specjalnie autorską pościel zaprojektuję firma Dziuki.pl, tekstylia i poduszki przekaże sklep Dekoria.pl, a urokliwe dodatki, dzięki którym każde wnętrze nabierze uroku, będą pochodziły od Kids Town, marki tworzącej kolorowe pokoje dziecięce.

Wygodne meble, poduchy, kolorowe tapety i bordery na ścianach, narzuty i akcesoria pozwolą Kubie i jego rodzinie zapomnieć o części zmartwień.

Też możesz pomóc!

Do pomocy Kubie Domańskiemu przyłączyć się może każdy. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz chłopca - w formularzu PIT należy wpisać "KRS 0000037904", a w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podać "16579 Domański Jakub".

Można także przekazywać indywidualne darowizny na numer konta: Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 lub Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej) 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660, tytułem: 16579 - Domański Jakub - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Do zobaczenia w Łukowie - finał akcji

Przy okazji pomocy Kubie organizatorzy zaplanowali niespodziankę dla kolegów i koleżanek chłopca. Tuż po tym, jak 11-latek zobaczy swój nowy pokój, ambasadorka Beata Sadowska w towarzystwie Myszki Norki odwiedzi dzieci w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łukowie. Tam dzieci będą miały okazję poznać i porozmawiać ze znaną i lubianą gwiazdą oraz pobawić się z maskotką Klubu Myszki Norki.

Myszkę Norkę wyróżnia przede wszystkim jej wnętrze - w kostiumie kryje się doświadczona pani pedagog, która dla swoich małych przyjaciół organizuje zajęcia edukacyjne, zabawy integracyjne. Na to wszystko mogą liczyć podopieczni ośrodka w Łukowie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku - zdążyć z pomocą Kubie.