Betonowe pyty jako nawierzchnia tarasu mają wiele zalet. Jedną z nich jest coraz większy wybór formatów, odcieni i rodzaju wykończenia. Nowością w kolekcji Libet Impressio są płyty tarasowe Tierra.

Tym, co je wyróżnia jest przede wszystkim przypominająca strukturę łupka delikatnie chropowata faktura. Także kolor - jasnoszary lub antracytowy - nawiązuje do tego naturalnego materiału. Plastyczności płytom dodają fazowane krawędzie i świetliste refleksy subtelnie muskające powierzchnię. Jeśli marzy nam się wypoczynek na tarasie w południowym, śródziemnomorskim stylu, płyty Tierra będą dobrym wyborem. Tym bardziej, że są łatwe do czyszczenia (fabrycznie impregnowane) i bezpieczne (wysoki współczynnik antypoślizgowości).

Płyty tarasowe Tierra z kolekcji Libet Impresio dostępne są w dwóch rozmiarach: kwadratowe - 40 x 40 x 4,4 cm i prostokątne - 60 x 40 x 4,4 cm i nadaja się do układania także na wspornikach (tzw. nawierzchnia wentylowana). Ważną zaletą, która nie tylko ułatwi układanie tarasu z płyt Tierra, lecz także przełoży sie na jego estetyczny wygląd jest stałość wymiarów płyt, w tym także grubości.

źródło i zdjęcie: Libet