Już przy porannej toalecie chcesz wejść w rytm wielkiego miasta? Parząc kawę, poczuć przyspieszony puls metropolii? Zobacz, jak nowe dekory Ceramstic nadadzą kuchni i łazience wielkomiejski styl.

Widoki kultowych metropolii, miejskie panoramy z ostatnich pięter wysokościowców, niespokojne piękno urbanistycznej architektury zainspirowały designerów marki Ceramstic do poszerzenia oferty dekorów w miejskim stylu.

Dekory Opp! Urban to różne spojrzenia na metropolie. Znajdziemy tu charakterystyczne widoki wielkich miast ujęte niczym na czarno-białej fotografii. Płytki świetnie wyglądać będą na kuchennej ścianie nad blatem lub w łazience. Można układać je pojedynczo albo stworzyć rozległą miejską panoramę. Trójwymiarowy efekt nadaje płytkom gruba warstwa spolerowanej granili.

Impresja w miejskim stylu

- Dekory Skyline z linii Konkret to utrzymane w pastelowej kolorystyce wieżowce, inspirowane impresjonistycznym malarstwem - mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. - Tak jak odbite w wodzie sylwetki drapaczy chmur przypominają o romantycznej stronie wielkich metropolii, tak pastelowe barwy dodają nieco ciepła surowym, industrialnym wnętrzom.

Wieloelementowe dekory o wymiarach 60 x 30 cm zwracają uwagę nietypowym formatem, bo rysunek naniesiony jest w pionie. Dzięki temu znakomicie sprawdzą się na przykład w przestrzeni pomiędzy szafkami a zlewem, czy umywalką. 

Miejski styl Paryża, Berlina, Londynu

Z kolei płytka Paris z linii Konkret to próba połączenia tradycyjnego szyku i elegancji Paryża, stolicy kultury i mody, z nowoczesnym pełnym ekspresji street artem. Wieża Eiffla - jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów miejskich, prawdziwy symbol technicznej i naukowej potęgi - w klasycznym ujęciu współgra z kolorystyką fotografii, przełamując pełen ekspresji napis zainspirowanym sztuką uliczną. Wyrazisty czerwony kolor ożywia i dodaje nowoczesności.

Bez wątpienia europejską stolicą industiralu oraz minimalizmu jest Berlin. Urbanistyczne nadruki z widokami Berlina lub Londynu zastąpią banalne plakaty i fototapety. W dużych, surowych wnętrzach utrzymanych w stonowanej stylistyce pytki z serii Opp! Stricte będą wyrazistym wielkomiejskim akcentem.

źródło i zdjęcia: Ceramstic