W upalne dni z przegrzanych pomieszczeń uciekamy na balkony i tarasy. Co jednak robić, gdy i tam panuje niemiłosierny skwar? Czym osłonić balkon, by znaleźć upragnioną ulgę? 

Specjalnie do tego celu marka Lotari przygotowała zewnętrzną roletę balkonową. Można nią osłonić balkon, taras lub ganek przed nadmiarem słońca.

Łatwa w montażu roleta z powodzeniem zastąpi markizę, dając upragniony cień i skutecznie chroniąc balkon i przylegający do niego pokój przed nagrzaniem.

Wykonana z tkaniny z domieszką włókien, które nie rozciągają się pod wpływem wysokiej temperatury, roleta balkonowa Lotari będzie nam służyć przez wiele lat, bo nie rozciąga się i nie deformuje. Co ważne, przewiewna struktura tkaniny zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nie tworzy się żagiel i roleta nie napina się.

Roletą balkonową Lotari możemy osłonić również pergolę, patio czy wiatę. Jest wodoodporna, więc będzie nam służyć również w deszczowe dni.

Roletę instaluje się do "sufitu" (balkonu sąsiada) albo do ściany nad oknem lub drzwiami balkonowymi. Naciąg materiału zapewniają specjalne uchwyty.

Oparty na mechanizmie sprężynowym system smartoll™, w który wyposażone są rolety Lotari, umożliwia automatyczne zwijanie i ustawianie rolety na dowolnym poziomie jednym pociągnięciem ręki.

Jeśli roleta potrzebna nam jest tylko latem, po sezonie możemy ją zwinąć lub zdemontować, by za rok zainstalować ponownie. Cena od 148 zł, w zależności od wymiarów rolety.

źródło i zdjęcie: Lotari/Franc Gardiner