Projektujesz meble lub akcesoria wnętrzarskie? Zgłoś swój projekt do konkursu "3xR: reuse, recycle, remake". Możesz wygrać wdrożenie go do produkcji i włączenie do kolekcji Nizio Interior!

Do 12 września 2014 można nadsyłać projekty mebli do konkursu 3xR: reuse, recycle, remake, którego organizatorami są marka Nizio Interior oraz Fundacja Nizio. Główną nagrodą jest wdrożenie zwycięskiego projektu do produkcji i włączenie go do kolekcji marki.

Celem konkursu jest poszukiwanie i promocja młodych, utalentowanych designerów. Organizatorzy poszukują projektów, które oprócz wysokiej jakości artystycznej i estetycznej zaprezentują rozwiązania zgodne z ideą 3xR: reuse, recycle, remake.

3xR to główna koncepcja przyświecająca działalności Nizio Interior. Pomysłodawca i założyciel marki architekt i designer Mirosław Nizio redefiniuje stare przedmioty, dając im nowe życie, kształt i zastosowanie. Dzięki temu projekty są oryginalne i unikatowe przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i funkcjonalności.

Konkurs skierowany jest do osób od 19 do 35 roku życia, głównie studentów i absolwentów kierunków projektowych i artystycznych, a także do grup zajmujących się projektowaniem.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 12 września 2014, do godz. 23:59. Główną nagrodą w konkursie jest sfinansowanie i wdrożenie do produkcji projektu, który stanie się częścią kolekcji Nizio Interior. Zdobywca drugiego miejsca może natomiast liczyć na wyprodukowanie pojedynczego egzemplarza projektu i wystawienie go na sprzedaż w Galerii Nizio Interior.

Dodatkowo organizatorzy przewidują 10 wyróżnień w pierwszym etapie konkursu. Wyróżnione prace zostaną zamieszczonych na giełdzie pomysłów i wzorów DOMIDECO, platformie prezentującej projekty niezależnych designerów, dając możliwość ich zakupu szerokiej gamie producentów współpracujących z portalem.

Zwycięskie projekty wyłoni jury pod przewodnictwem Mirosława Nizio, złożone z ekspertów, teoretyków i praktyków designu. Należą do niej: Marek Cecuła - światowej sławy artysta ceramik, pedagog i kurator, laureat licznych prestiżowych nagród, Czesława Frejlich - redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika "2+3D grafika plus produkt", wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie, a także Krystyna Łuczak-Surówka historyczka i krytyczka wzornictwa, wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Przemysław Szklarzewski - założyciel platformy Domideco.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie Nizio Interior  oraz na Facebooku.