Wiecie, że zasada działania zmywarki nie zmieniła się od 150 lat? Pewnie dlatego skuteczność zmywania pozostawia nieraz wiele do życzenia. Ale Samsung zapowiada prawdziwą rewolucję w zmywaniu naczyń!

Wprawdzie historia zmywarek sięga 1805 roku, kiedy to skonstruowano pierwszą maszynę do zmywania, ale pierwowzorem współczesnych modeli był wynalazek Josephine Cochrane z... 1886 roku. Trudno uwierzyć, ale od tamtej pory po dziś dzień zasada działania każdej zmywarki do naczyń opiera się na krążącej w obiegu wodzie, która w zależności od programu zmienia swoją temperaturę i za pomocą natrysku usuwa z powierzchni naczyń tłuszcz, brud i resztki jedzenia.

O tym, jak bardzo niedoskonały jest to system, większość z nas przekonała się na własnych szklankach i talerzach. A co na ten temat sądzą eksperci? W 2012 roku Fundacja Pro–Test zbadała 20 modeli najpopularniejszych na rynku zmywarek i okazało się, że żadne z urządzeń nie myje lepiej niż dostatecznie, a skuteczność aż 4 spośród badanych zmywarek została oceniona jako mierna. To kiepski wynik, zważywszy, jak popularnym sprzętem AGD są zmywarki.

Jednak - jak obiecuje Samsung - to wkrótce się zmieni. Firma opracowała pionierską metodę zmywania naczyń za pomocą "ściany wody. W efekcie woda dociera równomiernie do wszystkich zakamarków zmywarki,  zapewniając perfekcyjną czystość naczyń. I to bez płukania ich przed załadowaniem zmywarki.

Innowacyjna technologia Samsunga water wall zabezpieczona została międzynarodowym patentem. Czy faktycznie "ściana wody" wyprze powszechnie stosowane dziś "śmigło", przekonamy się już wkrótce, gdy do sklepów trafią pierwsze zmywarki wykorzystujące nowatorski sposób mycia naczyń. 

źródło i zdjęcia: Samsung