Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce - i to wszystko w jednym miejscu! 

Patronat Czas na WnętrzeW programie tegorocznych targów Warsaw Build aż gęsto jest od wydarzeń skierowanych do architektów i projektantów wnętrz. Oto najciekawsze propozycje:

Architektura w rozmiarze XXL

Najciekawsze polskie projekty i ich twórców będzie można poznać podczas targów Warsaw Build 2014. Wśród nich znajdą się m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlämaki i Kuryłowicz & Associates, oraz obiekty autorstwa Wojciecha Borowczyka z Borowczyk Architekci, Macieja Kurkowskiego, Piotra Jakubowskiego, Lucjana Kuc z Biura QC, czy Weroniki Kiersztejn z musk collective design i Anny Urbańskiej.

Nowa Urbanistyka w Polsce

Pomimo, że w naszym kraju trend zwracający się ku tradycyjnej kompozycji miast, zorientowany na lokalną społeczność, zakładający redukcję ruchu samochodowego na rzecz poruszania się pieszo lub rowerem dopiero raczkuje, inwestorzy i urbaniści widzą w nim przyszłość polskich osiedli. Jak powinniśmy wdrażać założenia Nowej Urbanistyki? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak wyglądają pierwsze, polskie realizacje?

Nad tymi kwestiami 18 września debatować będą m.in. prezesi firm inwestorskich pierwszych zrównoważonych miast w Polsce - Grażyna Śledzińska (MTG Agri-Rol S.A. – Osiedle Książenice) oraz Robert Moritz (ALTA S.A. – Siewierz Jeziorna), Grzegorz Buczek, wiceprezes Towarzystwa Urbanistów i Maciej Mycielski, założyciel pracowni MAU Mycielski Architecture & Urbanism, od lat kierującej się zasadami Nowej Urbanistyki i zrównoważonego rozwoju.

Warsaw Build 2014

Teorie i manifesty architektury współczesnej

Także podczas dyskusji pod tym tytułem tematów na pewno nie zabraknie. Wydana pod koniec lat 90. publikacja doczekała się nareszcie polskiego tłumaczenia. Drugiego dnia targów - 19 września - odbędzie się debata nad zebranymi w niej teoriami i manifestami architektonicznymi.

Wnętrze w różnych barwach

Jaki jest związek między kolorem a klimatem wnętrza? Jak używać barw w aranżacji wnętrz? Krzysztof Ziółkowski, architekt wnętrz, zajmie się tymi zagadnieniami podczas swojej prelekcji 20 września. Przez cały dzień będzie też można odwiedzać jego punkt konsultacyjny.

Poza tym wrześniowe targi to okazja do spotkania ze specjalistami z branży i poszerzenia wiedzy na temat trendów, najnowszych produktów i technologii. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące budownictwa energooszczędnego w Polsce i szans dla polskiego sektora budowlanego na Wschodzie, a także prelekcje poruszające tematykę konkurencji na rynku międzynarodowym, atrakcyjności rynków Zachodnich dla Polski, czy możliwości inwestycyjnych na Mazowszu.

Na targi oraz wydarzenia towarzyszące wstęp wolny! Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja. Więcej o tragach www.warsawbuild.pl.

Patronat Honorowy nad imprezą objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.