Lubicie intrygujące meble? Fotel Allan zdaje się igrać z z grawitacją, lecz gdy na nim siądziemy, przekonamy się, że jest stabilny i wygodny. Mimo, że wygląda, jakby miał tylko dwie nogi.

Fotel Allan marki Sits to przykład dobrego wzornictwa, gdzie nietuzinkowy design idzie w parze z funkcjonalnością. Fotel służy do siedzenia, ale przy okazji może zadziwiać formą. Taki właśnie jest Allan, a wszystko za sprawą nietypowo odchylonego siedziska, tak że jego tylna część praktycznie styka się z podłożem. Dzięki temu fotel wygląda, jakby zastygł nieruchomo... na chwilę przed upadkiem. To jednak tylko iluzja.

Bryła fotela ma idealnie dopracowane proporcje, dzięki czemu mebel jest bardzo stabilny. Solidność konstrukcji zapewniają dwie drewniane nogi przechodzące w podłokietniki. Zaprojektowano je tak, aby wizualnie i konstrukcyjnie równoważyły "niebezpiecznie" odchylone siedzisko i oparcie.

Fotel Allan należy do kolekcji Coctail & Desigm marki SITS. Wymiary: szer. 67 cm, gł. 90 cm, wys. siedziska 46 cm, wys. oparcia 73 cm. Kolor obicia do wyboru z kolekcji tkanin Sits. Cena (w zależności od wybranej tkaniny) 1570-2390 zł.

źródło i zdjęcia: SITS