Kuchenka mikrofalowa i tradycyjny piekarnik - i jedno, i drugie to kuchenne must have. Niestety, czasem w kuchni brak miejsca na oba urządzenia. I wtedy przyda się 2 w 1 - kompaktowy piekarnik z mikrofalą!

Siemens postanowił uwolnić nas od dylematu: piekarnik czy mikrofalówka i wyprodukował urządzenie, które łączy wszystkie zalety obu sprzętów - piekarnik kompaktowy Siemens HB86P575. Upieczemy w nim praktycznie wszystko, i to wyjątkowo szybko, bo pieczenie przyspieszy działanie mikrofal. A jeśli zechcemy po prostu podgrzać talerz zupy, możemy użyć go jak zwykłej mikrofalówki.  

Zresztą, ten sprytny piekarnik z mikrofalą piekarnik wyręcza nas nie tylko w gotowaniu, lecz również w sprzątaniu. Oprócz kilku programów grzania za pomocą grzałek i/lub mikrofal, piekarnik Siemens HB86P575 ma również funkcję automatycznego czyszczenia activeClean®.  Zamiast więc szorować wnętrze piekarnika, możemy spędzic czas na miłej kolacji.

I choć piekarnik wygląda na nieduży, to jego wnętrze ma pojemność aż 42 l. Bez problemu przygotujemy więc danie dla kilku osób.

Piekarnik kompaktowy Siemens HB86P575 to oszczędność miejsca, ale też energii. W zależności od wybranego programu zużyjemy jej o 50 do 80% mniej niż przy pieczeniu w tradycyjnym piekarniku. To niebagatelny argument przy wyborze sprzętu AGD.

Piekarnik kompaktowy z mikrofalą, model HB86P575 - opis:

  • programy automatyczne cookControl 70 
  • panel sterujący lightControl z wyświetlaczem TFT 
  • automatyczny system czyszczenia pyrolitycznego activeClean® 
  • termoobieg 3D Plus 
  • cena - 6089 zł

źródło i zdjęcia: Siemens/BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.