Możesz z niego zbudować szafkę, regał, stół, biblioteczkę... co dusza zapragnie. GRID to totalnie uniwersalne meble modułowe - nie wierzysz? Sprawdź!

Wyobraź sobie lekki i wytrzymały sześcian. Wyobraź sobie, że możesz z niego stworzyć dowolny mebel do Twojego domu lub mieszkania: stół, siedzisko, szafkę, regał, biblioteczkę, a nawet całą garderobę. Wyobraź sobie, że jedyną rzeczą, która Cię ogranicza, jest Twoja wyobraźnia...

To właśnie ta idea była inspiracją dla Petera J. Lassena, głównego projektanta oraz twórcy jednej z najbardziej znanych duńskich marek meblowych Montana, do rozpoczęcia prac nad meblem uniwersalnym. Rozwiązaniem, które połączy w jedną spójną całość najnowszy trend projektowy, czyli personalizację, z najlepszymi cechami duńskiego designu. I tak, w 2004 r. powstał GRID - modułowy system meblowy, którym można zaaranżować dowolną przestrzeń - od przedpokoju, po sypialnię. Dzięki firmie Inspiratique z Poznania można już kupić go w polsce.

Czym jest GRID?

Parafrazując słowa projektanta, GRID to rozwiązanie, które ogranicza, definiuje i tworzy rytm w pustej przestrzeni. Sercem systemu jest sześcian o  boku 40 cm. Wykonany z  formowanego wtryskowo nylonu wzmocnionego włóknem szklanym jest lekki i wytrzymały. W ramach kostki znajdują się otwory montażowe, dzięki którym można łączyć ze sobą moduły w dowolnym trójwymiarowym układzie.

Podstawowe moduły - białe i czarne  - uzupełniają liczne elementy dodatkowe, m.in. półki, blaty, boki, drzwiczki i szuflady. Korzystając z nich, można samodzielnie zaaranżować dowolną przestrzeń: przedpokój, kuchnię, salon, sypialnię czy garderobę.

Z modułów GRID zbudujemy zarówno proste sprzęty, jak gazetnik, stolik czy siedzisko, po złożone zabudowy meblowe, takie jak regały, szafy, garderoby oraz biblioteczki. Co najważniejsze, zawsze potem możemy je zmodyfikować!

Ze względu na oszczędne i minimalistyczne wzornictwo rozwiązanie Petera J. Lassena pasuje do różnych architektonicznych kontekstów, również tych nieoczywistych, jak np. wnętrz urządzonych w stylu barokowym czy art deco.

źródło i zdjęcia: Inspiratique