Natalia LL, a właściwie Natalia Lach-Lachowicz, to jedna z najważniejszych polskich artystek. Od lat 60. działa w takich obszarach jak fotografia, performans, film eksperymentalny, wideo, instalacja, rzeźba, grafika i malarstwo.

Twórczość Natalii Lach-Lachowicz dotyczy ciała, tożsamości, kobiecości, przemijania. Jest odważna, prowokująca, przełamująca tabu, ocierająca się o pornografię. W jednym z manifestów Natalia LL powiedziała: sztuka realizuje się w każdym momencie rzeczywistości, każdy fakt, każda sekunda jest dla człowieka jedyna i nigdy niepowtarzalna. Dlatego zapisuję wydarzenia zwykłe i trywialne, jak jedzenie, sen, kopulację, odpoczynek, wypowiadanie.

Pod koniec lat 60. zaczęła realizować cykl "Fotografia intymna", w którym utrwalała własne akty miłosne w bardzo dużym zbliżeniu. Kiedy zdjęcia te pokazała na wystawie w Galerii Związków Twórczych we Wrocławiu w 1971 roku, wystawę zamknięto po jednym dniu. Ciekawe, że prace artystki oburzają tak samo po 40 latach. W zeszłym roku praca "Natalia ist sex" z 1974 roku, w której tytułowy napis ułożony jest ze zdjęć także ukazujących zbliżenia seksualne, spowodowała zamknięcie wystawy artystki w okręgowej galerii w czeskim Zlinie.

Teraz dużą ekspozycję przygotowało warszawskie CSW. Warto wybrać się do Zamku Ujazdowskiego, żeby obejrzeć nie tylko słynną "Sztukę konsumpcyjną", w której modelka zmysłowo je banana, ale także prace składające się na opowieść o przemijaniu, kruchości ciała i ludzkiej egzystencji.