Chcesz zmienić kolory ścian? Zanim chwycisz za pędzel i wałek, zobacz, jakie zestawienia barw są najbardziej trendy w 2015 roku.

Przemalowanie ścian to najprostszy sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Tylko jakie kolory wybrać? Na to pytanie odpowiedź zna dr Agata Kwiatkowska-Lubańska z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, autorka trendów Śnieżka na 2015 rok.

Jakie kolory będą modne we wnętrzach w 2015 roku?

Moda modą, ale kolorów ścian nie zmieniamy zwykle co sezon. Poza tym najważniejsze, żeby nam się podobały i harmonijnie współgrały z naszym gustem, stylem wnętrza i ze sobą nawzajem. Dlatego dr Agata Kwiatkowska-Lubańska - ekspertka Śnieżki - proponuje nam na ten rok 4 trendy - różnorodne, ale wszystkie na czasie.

Natura ciszy

Po dniu pełnym wyzwań chcesz odpocząć w miejscu, gdzie czas płynie wolniej? Twój dom stanie się takim azylem, jeśli wybierzesz kolory, które sprzyjają wyciszeniu i regeneracji, a więc urokliwe tonacje szarości i zamglonych pasteli. Zestaw je z malowaną cegłą, naturalnym kamieniem czy dodatkami w odcieniach granatu i stwórz przestrzeń pozbawioną wyraźnych kontrastów kolorystycznych.

Miejska dżungla

Jeśli Twoim sposobem na oderwanie się od codzienności i monotonii jest zabawa, dodaj wigoru białym, sterylnym wnętrzom. Inspiracją niech będzie amazońska dżungla, zwłaszcza różne odcienie zieleni: szmaragdowy, limonkowy czy oliwkowy. W ich towarzystwie świetnie zaprezentują się roślinne bądź geometryczne motywy na dodatkach czy tkaninach tapicerskich. Nie powinno także zabraknąć kwiatów doniczkowych. Oczywiście całość kompozycji należy potraktować z przymrużeniem oka.

Geometria koloru

Motywy roślinne to nie Twoja bajka? Możesz wprowadzić do wnętrza soczyste kolory zgodnie z regułami "geometrii koloru". Do barw podstawowych – czerwonej, żółtej czy niebieskiej, dodaj biel i czerń. Na ścianach zawieś plakaty albo ręcznie namaluj napisy. W takim otoczeniu znakomicie wyglądać będą się meble z ciemnych, metalowych prętów. Inspiracji szukaj w sztuce modernizmu i pop-artu.

Ciepłe klimaty

Jeśli we domu najbardziej cenisz komfort i przytulność, trend Ciepłe klimaty jest właśnie dla Ciebie. Sięgnij do źródeł, czyli kultury ludowej. Barwy ziemi na ścianach: ochra, oranż, terakota doskonale uzupełnią drewniane, wiklinowe czy wyplatane z trawy morskiej dodatki oraz naturalne materiały o wyraźnych motywach etno. Ciepłe barwy pozwolą choć na chwilę zapomnieć o pogoni za sukcesem, by po prostu cieszyć się tym co mamy dobrego.

Wszystkie modne kolory ścian proponowane w trendach Śnieżka na 2015 rok znajdziemy w liniach farb Śnieżka Satynowa, Śnieżka Barwy Natury oraz Śnieżka Kuchnia-łazienka. 

źródło i zdjęcia: Śnieżka