Nie możesz doczekać się wakacji, ciepłego piasku plaży pod stopami, błękitu morza, rześkiej bryzy na twarzy?Autorska kolekcja porcelany Magdy Benedy zabierze Cię nad Bałtyk, ilekroć zaparzysz sobie herbatę.

Piaszczyste plaże, błękitne morze i perły nadmorskiej architektury zainspirowały znaną polską malarkę i graficzkę - Magdę Benedę - do ozdobienia kompletów naczyń do herbaty. Imbryki, filiżanki i spodeczkiz wakacyjnymi motywami jej autorstwa powstają w krótkich limitowanych seriach.

- Na plażach naszego dzieciństwa słychać krzyk mew, falowanie morza, czuć zapach wodorostów i olejku do opalania - mówi Magda Beneda o swoich inspiracjach. Na porcelanowe obrazy przenosi historie bliskie jej sercu, a więc letnie pejzaże Trójmiasta.

Komplety filiżanek i imbryków wyprodukowana na Kaszubach z wysokiej jakości porcelany. Ich dopełnieniem są ręcznie robione pudełka, na których artystka opisuje swoje natchnienia.

Magda Beneda jest mieszkanką i wielbicielką Trójmiasta, gdzie z powodzeniem łączy twórczość z biznesem. Prowadzi jedną z bardziej klimatycznych galerii i pracowni w prestiżowym centrum nabrzeża Szafarnia w Gdańsku.

Sztuka Magdy Benedy zwraca uwagę wyrazistymi barwami, które zdają się nasycone słońcem. Wystawiała w kraju i za granicą, ostatnio na Litwie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgii oraz Holandii. Artystka jest również autorką wielu ilustracji, między innymi do cyklu książek i poezji Agnieszki Osieckiej (np. "Za chwilę", "Ćma", "Biała bluzka").

źródło: Magda Beneda
zdjęcia: Robert Witt