Powoli zbliża się ostateczny termin nadsyłania prac do drugiej odsłony konkursu dla architektów "Bargework - biuro na wodzie" ilustrujących przestrzeń wnętrza pierwszego w Polsce biura na wodzie. Do wygrania jest 20 000 złotych! Jeszcze zdążysz!

Patronat Czas na WnętrzeProjekty wnętrza biura na wodzie można zgłaszać do 5 maja 2015 r. Konkurs "Bargework - biuro na wodzie" stawia na polski potencjał intelektualny i twórczy. W drugiej odsłonie wyzwaniem konkursowym jest zaprojektowanie nowoczesnych wnętrz pierwszego w Polsce biura na wodzie zgodnego z ideą slow work. Akcja skierowana jest do zdolnych projektantów i designerów wnętrz oraz ambitnych studentów architektury.

Konkurs "Bargework - biuro na wodzie" jest adresowany nie tylko do doświadczonych architektów i projektantów, lecz także do studentów. Aby przybliżyć im założenia akcji i zachęcić do udziału w konkursie, inicjatorzy przedsięwzięcia spotkali się z studentami na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, na Wydziale Budownictwa Politechniki Opolskiej, na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy oraz znalazł poparcie kadry naukowo-dydaktycznej.

Jakie projekty można zgłaszać do konkursu "Bargework - biuro na wodzie"?

Projekty do konkursu powinny być przygotowane w formie renderów 3D. Przekrój całego obiektu ma zostać zaprezentowany w skali 1:100 i detalu 1:50, na powierzchni podłogi 10 x 40 m z ujęciem co najmniej 4 stref: sanitarnej, rekreacyjnej, biurowej i prezentacyjnej. Pliki konkursowe należy dostarczyć w formacie JPEG, PNG lub PDF.

Uczestnik zobowiązany jest do wykorzystania rozwiązań Partnerów Technologicznych konkursu, a więc firm Anwis, Entra, Roca i NOVET. Wykorzystane produkty muszą łączyć się koncepcyjnie z konstrukcją budowli, pomieszczeniami oraz z dekoracją.

Zwycięski projekt wybierze siedmioosobowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele świata nauki i renomowani architekci. Twórca najlepszego pomysłu zostanie uhonorowany nagrodą główną w wysokości 20 000 zł. Organizatorzy przewidzieli również 2 wyróżnienia po 1000 zł.

Prace konkursowe można zgłaszać do 5 maja 2015 roku poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.bargework.com, gdzie jest dostępny również regulamin konkursu.

Wyniki konkursu "Bargework - biuro na wodzie" zostaną ogłoszone podczas specjalnej konferencji prasowej na VI Kongresie Stolarki Polskiej, 22 maja 2015 r. Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji na: www.bargework.com i Facebooku.

źródło i zdjęcia: Aveex