Komuś, kto nigdy tego nie robił, zdawać by się mogło, że nie ma nic prostszego. Niestety wystarczy ciut ostrzejsze słońce albo nawet zapalenie lampy, by wszystkie niedoskonałości widoczne były jak na dłoni. A praca z uniesionymi rękoma i kapiąca farba nie ułatwiają nam zadania. Zrobi to natomiast specjalistyczna farba do sufitów Ceiling Anti-Reflex szwedzkiej marki Scala.

Przede wszystkim doskonałe krycie i głęboki mat - oto, czym powinna charakteryzować się idealna farba do sufitu. Matowa farba Ceiling Anti-Reflex w perłowym odcieniu bieli optycznie niweluje nierówności podłoża i eliminuje refleksy świetlne. Dzięki temu niezależnie od rodzaju oświetlenia, sufit będzie wyglądał nienagannie.

Natomiast samo malowanie sufitu znacznie ułatwią wysoka siła krycia i doskonała przyczepność do podłoża. Dzięki temu farba nie kapie na podłogę (i na nas!) i jest bardziej wydajna.

Ceiling Anti-Reflex to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa odporna na delikatne zmywanie. Farba szwedzkiej marki Scala przeznaczona jest do malowania sufitów wewnątrz pomieszczeń, ale można stosować ją również do innych powierzchni wymagających całkowicie matowego wykończenia. Niskim współczynnik refleksu światła pozwala zamaskować ewentualne nierówności powierzchni. To szczególne ważne, bo na suficie wszelkie niedoskonałości podłoża są zdecydowanie bardziej widoczne niż na ścianach. Unikalna receptura farby Ceiling Anti-Reflex pozwala uniknąć także tzw. efektu przematowień.

Farba nadaje się na różne podłoża, m,in. tynki cementowe i cementowo-wapienne, tynki i gładzie gipsowe, ścianki z płyt gipsowo-kartonowych itp. To, że jest ekologiczna i przyjazna środowisku naturalnemu potwierdza przyznie je prestiżowego wyróżnienia Nordic Ecolabel. Farba nie emituje do atmosfery lotnych związków organicznych (VOC) i tworzy na powierzchni sufitów (i nie tylko) "oddychającą" powłokę malarską.

Farba do sufitów Ceiling Anti-Reflex - informacje:

  • Producent: Scala 
  • Dystrybutor: Dekorian 
  • Wydajność: 10-12 m2/litr w zależności od podłoża 
  • Kolorystyka: biała, może być barwiona w systemie kolorowania NCS i LargoTint 
  • Zmywalność: 1000 cykli zmywalności wg ISO 6504-3, II klasa odporności wg DIN 13300
  • Opakowania: 3 l, 10 l 
  • Cena: 239,90 zł/10 l

źródło i zdjęcia: Dekorian