Ręcznie robione koronki, etniczne wzory czy zaskakujące wariacje na temat zwierzęcych motywów... Tapety włoskiej manufaktury Giardini opowiadają barwne historie...

Najnowsze kolekcje tapet Giardini są niczym pocztówki z egzotycznych podróży. Jednak znane motywy, takie jak ręcznie tkane koronki czy skóra krokodyla, prezentowane są w nico nietypowych kontekstach. A do tego zaskakują fakturą, bo to coś więcej niż tłoczony papier czy winyl.

Tapety Giardini z kolekcji Lino Sublime bazują na etnicznych motywach z różnych egzotycznych zakątków świata, z wdziękiem i wyczuciem łącząc wzory i symbole z czarnej Afryki, Orientu czy Ameryki Łacińskiej. Znajdziemy tam zarówno skomplikowane desenie w bardzo modnych ostatnio różnych odcieniach szarości, jak i tętniące czystymi, intensywnymi kolorami. W kolekcji szczególną pozycję zajmują tapety perfekcyjnie odwzorowujące ikat - technikę farbowania tkanin, która tworzy charakterystyczny efekt zamglenia. Metoda ta stosowana była w starożytnym Egipcie, a obecnie praktykowana jest w Indonezji, Malezji oraz Japonii.

Tapety z kolekcji Lino Sublime wykonane są z lnu z dodatkiem poliestru i dostępne są w bardzo szerokich brytach - aż 120 cm!

Tapety Giardini Surfaces - trzeci wymiar piękna

Żeby w pełni docenić kolekcję Surfaces, nie wystarczy na tapety patrzeć, trzeba ich również dotknąć, gdyż zachwycają nie tylko wyrafinowanym wzorem, lecz także misterną, koronkową fakturą. Nawet geometryczne z pozoru wzory z tej kolekcji, gdy się im przyjrzymy z bliska, okazują się skomplikowanym układem delikatnych motywów dekoracyjnych, a całość utrzymana jest w subtelnych odcieniach kremów, szarości, brązów i zieleni. Tapety z kolekcji Surfaces wykonane są z włókien akrylowych i wiskozy.

- Jest wyjątkowo kobieca i delikatna, a przy tym utrzymana w nurcie trendów, obecnych na tegorocznych targach iSaloni w Mediolanie i pokazach tekstylnych we Frankfurcie - mówi o tapetach z kolekcji Surfaces Dominika Rostocka, architekt wnętrz i dyrektor kreatywna slonów Dekorian. - Moją uwagę zwróciły szczególnie dwa wzory: po pierwsze koronki, w kremowym kolorze ORG 001 oraz w cielistym kolorze ORG 002, po drugie wzór wytłaczany w pięknym ciemnoszarym kolorze DAL003. Te tapety rozświetlą wnętrze, wprowadzą do niego subtelne refleksy.

Z kolei kolekcja Urban Jungle to nieco przewrotne połączenie wzorów zaczerpniętych ze świata przyrody z wielkomiejskim zgiełkiem. I tak mamy tu m.in. popularny motyw skóry krokodyla w energetycznych odcieniach czerwieni i turkusu (ale również w delikatnych beżach, czerni i zieleni). Urban Jungle to również oryginalny wzór drobnych śladów zwierzęcych, które w dużym formacie tworzą ciekawą geometryczną mozaikę. Dopełnieniem kolekcji są wzory inspirowane architekturą mauretańską.

Tapety z kolekcji Urban Jungle powstały z kompozycji włókien akrylowych, poliestru i wiskozy. Dostępne są w bardzo szerokich brytach - od 130 do 140 cm!

Tapety Giardini dostępne są w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 18 sklepami w największych polskich miastach.

źródło i zdjęcia: Dekorian