Kuchenki mikrofalowe kojarzą się raczej z fast foodem niż zdrowym odżywianiem. Samsung postanowił przełamać ten stereotyp!

Zazwyczaj używamy ich, by na szybko podgrzać sobie gotowe danie, odgrzać wczorajszy obiad albo coś rozmrozić. Jednak dzisiejsze mikrofalówki potrafią znacznie więcej - możemy w nich piec za pomocą trybu konwekcyjnego, przy użyciu programu Dough Proof Yogurt przygotowywać zdrowe jogurty albo przyśpieszyć wyrastanie ciasta drożdżowego (funkcje te są dostępne w modelu Samsung MC28H5015AK), a nawet gotować na parze! Do tego potrzebne jest specjalne naczynie, które dostaniemy razem z kuchenką mikrofalową, np. modelem Samsung MG28J5255UW.

Dzięki nowym funkcjom mikrofalówka pozwala przygotowywać potrawy nie tylko bardzo smaczne, lecz także zdrowe. Kulinarni eksperci nie mają wątpliwości, że gotowanie na parze to jeden z najkorzystniejszych sposobów przygotowania potraw, bo żywność zachowuje wszystkie wartości odżywcze, a także piękny, naturalny kolor oraz konsystencję i smak. 

Do gotowania na parze w mikrofalówce potrzebne jest specjalne żaroodporne naczynie Glass Steamer. Pozwala ono gotować w temperaturze od 120 do nawet 400°C. Szczelna pokrywa zatrzymuje wilgoć, a taca z licznymi silikonowymi otworami kieruje parę bezpośrednio na żywność. Dzięki temu gotowana potrawa zachowuje pyszny smak, wilgotność oraz intensywny aromat. I jest gotowa w kilka minut, podczas gdy ugotowanie tego samego w parowarze trwałoby nawet godzinę!

Specjalnie zaprojektowany szklany pojemnik do gotowania na parze w kuchenkach mikrofalowych Samsunga wygląda naprawdę ładnie, więc gdy potrawa jest gotowa, możemy w nim podać ją na stół. Poza tym ma jeszcze tę zaletę, że podczas podgrzewania nie uwalnia się z niego szkodliwy związek BPA, który obecny jest w większości tworzyw sztucznych. To szczególnie ważne, kiedy gotujemy dla dzieci!

Wnętrze kuchenki mikrofalowej Samsung MG28J5255UW pokrywa odporna na zarysowania i niechłonąca zapachów emalia ceramiczna Ceramic Insight, antybakteryjna i łatwa w czyszczeniu. Przygotowanie potraw ułatwią nam natomiast jeszcze grill i funkcję podgrzewania talerzy.  

źródło i zdjęcia: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.