Kreatywna atmosfera, unoszący się w powietrzu entuzjazm kursantów i chęć do działania oraz owocna praca - to tylko niektóre z punktów obowiązkowych tego kursu. Zajęcia prowadzone w przestronnym lofcie, siedzibie Educoncept, przy ul. Duchnickiej. Uwieńczeniem zdobytej wiedzy jest całodzienna sesja stylizacyjna i fotograficzna pod okiem znanego w branzy zespołu: stylistki Aleksandry i fotografa wnętrz Michała Przeździk-Buczkowskich.

Co czeka kursantów podczas jesiennej edycji kursu dla dekoratorów wnętrz, która rusza już 5 września 2015 r.? Po co zgadywać, sprawdźmy, co działo się na dopiero co zakończonym letnim kursie.

Ostatniego dnia uczestnicy gościli w zaprzyjaźnionym salonie NAP, z którym Educoncept współpracuje od lat. Praktyka poparta jest serią niezbędnych i ciekawych wykładów i warsztatów prowadzonych przez znanych i najlepszych ekspertów w dziedzinie stylizacji, dekoracji i aranżacji wnętrz: dr Krystyny Łuczak-Surówki - historyka i krytyka designu, Katarzyny Sawickiej - stylistki, obecnie związanej z westwing.pl oraz Marty Stefańskiej - stylistki- florystki, współwałścielki Akademii Florystyki Marioli Miklaszewskiej.

Podczas warsztatów, kursantki uczyły się, jak i co ze sobą łączyć, żeby stworzyć harmonijne i niepowtarzalne stylizacje. Nauczyły się rozponawać style i aranżaować wnętrza dostowoswane do aktualnej mody w projektowaniu. W trakcie zajęć praktycznych miały okazję nauczyć się wielu ciekawych trików kolorystycznych, wnętrzarskich, florystycznych.

Warsztaty z florystyki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kursantki stworzyły własne dekoracje na stół, dowiedziały się wielu ciekawostek o pielęgnacji kwiatów oraz zdobyły pomysły na własne DIY. Sztuka stołu to ważny temat na kursie dla dekoratorów wnętrz, bo przecież stół to serce domu - nie możemy o nim zapominać.

Wykładowcy, trendwatcherzy z zaciekawieniem opowiadają o trendach, o tym co modne w światowym designie, skąd czerpać inspiracje, aby projekty wnętrza były indywidualne, nietuzinkowe, dostosowane do potrzeb klienta.

Autorka najlepszego projektu moodbordowego - Magdalena Radecka - została nagrodzona udziałem w profesjonalnej sesji wnętrzarskiej u boku stylistki Katarzyny Sawickiej i Aleksandry Buczkowskiej-Przeździk.

Obecnie w Educoncept trwają zapisy na następną, jesienną edycję kursu "Dekorator wnętrz" oraz warsztatów fotografii wnętrz. Zapraszamy! Szczegóły na stronie Educoncept.

źródło i zdjęcia: Educoncept