Gotuje w wodzie i na parze, miesza, smaży, wyrabia, ubija i kruszy... Dobra gosposia? Nie, Tefal Cuisine Companion, czyli wielofunkcyjny robot kuchenny.

Nowe urządzenie Tefala przypadnie do gustu zarówno tym, którzy uwielbiają gotować i w kuchni wciąż eksperymentuja, jak i kulinarnym laikom oraz tym, którym na stanie przy garnkach po prostu szkoda czasu. Jak to możliwe?

Otóż Tefal Cuisine Companion to robot kuchenny, który nie tylko ubija, wyrabia i kruszy, lecz także gotuje, a podczas pracy nie trzeba doglądać. Po zakończeniu gotowania robot automatycznie przechodzi w tryb utrzymania ciepła, więc danie jest gotowe do jedzenia, gdy tylko będziemy mieli ochotę.

Z myślą o początkujących Tefal Cuisine Companion wyposażono w 6 programów automatycznych, więc jednym przyciskiem możemy wybrać: sosy, zupy, dania jednogarnkowe, potrawy gotowane na parze, wypieki oraz desery. To opcja dla tych, którzy chcą tylko wrzucić składniki, a potem zjeść gotowe danie. Bardziej ambitni kucharze z kolei wybiorą manualny tryb pracy, który daje pełną kontrolę nad temperaturą, czasem i prędkością pracy robota, i będą tworzyć własne przepisy.

Nowoczesny design robota, misa ze stali nierdzewnej i elegancki panel kontrolny już na pierwszy rzut oka robią dobre wrażenie. Faktycznie, Tefal Cuisine Companion jest niezwykle wytrzymały, a  obsługa jest łatwa i intuicyjna. Urządzenie ma 12-stopniową regulację prędkości - od delikatnego mieszania składników podczas gotowania po dynamiczne ubijanie czy rozdrabnianie. Jest też tryb turbo (od razu maksymalna prędkość - bardzo przydatne np. podczas siekania ziół) i pulse (ostrza pracują w cyklach po kilka sekund - idealne do rozdrabniania orzechów i kruszenia lodu).

Równie dużą dowolność mamy także jeśli chodzi o temperaturę pracy. Tefal Cuisine Companion lekko podgrzeje składniki na wyrabiane ciasto, by idealnie wyrosło w temperaturze 30°C, albo podsmaży potrawę w temperaturze 130°C.

Wyposażenie robota to Robot nóż tnący, nóż do wyrabiania ciasta/kruszenia lodu, przystawka do ubijania, mieszadło oraz koszyk do gotowania na parze. Pojemna misa ze stali nierdzewnej (4,5 l, pojemność robocza - 2,5 l) pozwoli przygotować 6 porcji każdego dania dla całej rodziny.

Do każdego urządzenia dołączona jest książka z przepisami "1 milion inspiracji", w której znajdziemy przepisy na 100 przystawek, 100 dań głównych oraz 100 deserów, które można dowolnie łączyć na milion sposobów. W polskiej wersji książki znajdziemy 30 przepisów Grzegorza Łapanowskiego, ambasadora Tefal Cuisine Companion w Polsce.

Cena robota kuchennego Tefal Cuisine Companion to ok. 3699 zł.

źródło i zdjęcia: Tefal/Groupe SEB