Zamawiając projekt wnętrza, klienci zwykle życzą sobie wizualizacji, choć jej wykonanie jest pracochłonne i nietanie. Nic dziwnego, bo fajnie jest na próbę zobaczyć, jak będą wyglądały nowe meble w naszym salonie. Taką możliwość daje nam aplikacja SITS. I to za darmo!

Niby wszystko było wcześniej wymierzone, a jednak, gdy przyjeżdża za sklepu nowa kanapa, czujemy dreszczyk emocji, jak będzie wyglądała na swoim miejscu. Cóż, wyobraźnia może czasem spłatać figla. Dlatego aby ułatwić nam podjęcie decyzji, niektórzy sprzedawcy mebli pozwalają towar "przymierzyć" do własnego mieszkania. Jednak zwykle bywa to dość kłopotliwe. Zamiast wozić kanapę do domu i potem ewentualnie wymieniać, znacznie łatwiej zrobić to wirtualnie!

Do grona firm, które dają możliwość podejrzenia, jak wybrany mebel będzie wyglądał w naszym domu dołączył SITS. Nowa aplikacja "Wirtualny dom" pozwala "poustawiać" meble w naszych pokojach jeszcze zanim ruszymy do salonu sprzedaży. Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) pozwala na ożywienie płaskich grafik, dając wrażenie realnej przestrzeni. Dzięki temu wirtualny obraz mebli możemy zobaczyć naszym domu.

Obsługa takiej aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać interesujący nas mebel i telefonem lub tabletem zeskanować kolorową kartkę formatu A4 (może to być np. okładka czasopisma) w miejscu, gdzie ma stać nasza sofa czy fotel. Aplikacja sprawi, że mebel pojawi się w widocznym na ekranie pomieszczeniu, będziemy mogli go   dowolnie obracać i zmieniać rodzaje tapicerek. Po takiej przymiarce możemy być pewni swojego wyboru.

Aplikację Virtual Home dla SITS zaprojektowała firma Sayduck. Dostępna jest bezpłatnie na systemy iOS i Android (wersja 2.0.1 i nowsze).

źródło i zdjęcie: SITS