Kominki gazowe zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego - łączą przecież naturalne piękno płomienia i wygodę użytkowania.

Aby cieszyć się ciepłem i widokiem żywego płomienia z  kominka z wkładem gazowym nie potrzeba mozolnego rozpalania, dokładania drewna ani czyszczenia popielnika. Nie trzeba też kłopotać się gromadzeniem i składowaniem opału. Można więc powiedzieć, że jest to kominek dający pełnię przyjemności przy minimum wysiłku.

Własnie na rynku pojawił się pierwszy wyprodukowany w Polsce produkt tego typu - kominkowy wkład gazowy Leo 100. To propozycja dla osób ceniących na równi piękno i ekologię. Szeroka, panoramiczna szyba zapewnia doskonałą widoczność ognia, a dyskretna ramka fasady i minimalna liczba elementów stalowych sprawiają, że nic nie zakłóca widoku paleniska i obudowy kominka.

W zestawie do każdego wkładu dołączone są dekoracyjne kamyczki, istnieje również możliwość doposażenia w drewienka ceramiczne imitujące różne gatunki drewna.

Leo 100 ma hermetycznie zamkniętą komorę spalania, która daje najwyższy stopień bezpieczeństwa; przy jakichkolwiek problemach z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dopływem gazu kominek wyłącza się automatycznie. Wkład dostępny jest z przeszkleniem prostym, a już wkrótce również z prawo- i lewostronnym.

źródło i zdjęcia: Kratki.pl