Jeśli nie macie jeszcze planów na pierwszy weekend października, a chcecie spędzić go ciekawie i nieszablonowo, wybierzcie się do Krakowa.

Patronat Czas na WnętrzeTym razem pojedźcie do Nowej Huty, gdzie w tutejszym Centrum Kultury trwać będzie Nowohucki Festiwal Sztuki. To już trzecia edycja tej imprezy, w ramach której zaplanowano wystawy, happeningi, warsztaty, targi i koncerty.

Jednym z ważniejszych punktów programu jest wystawa obrazów, grafik i rysunków Jerzego Dudy-Gracza. Będzie też można kupić prace młodych artystów oraz spotkać się z właścicielami galerii i krytykami na Rynku Sztuki Młodych.

Coś specjalnego przygotowano również dla pasjonatów fotografii - warsztaty, które poprowadzi jeden z najwybitniejszych polskich fotografów aktu, Wacław Wantuch.

Kto jednak woli inne środki wyrazu, może wybrać się na warsztaty ceramiczne, body-paintingu, projektowania architektonicznego, a nawet... gotowania.

A przy okazji warto zaplanować także spacer po Nowej Hucie. To co prawda najmłodsza dzielnica Krakowa, ale o równie ciekawej historii i architekturze, co jego starsze części.