Wystawa prac Szymona Brodziaka - polskiego fotografa o międzynarodowej sławie - pierwszy raz gości we Wrocławiu!  Tuż po Rzymie, Kolonii i Warszawie wystawa odwiedzi stolicę dolnego Śląska.

Patronat Czas na WnętrzeWystawa Artist Proofs by Szymon Brodziak to efekt współpracy fotografa z wrocławską Vivid Gallery i kolejna z cyklu wystaw promujących album "BRODZIAK One". Pierwszy raz natomiast widzowie będą mieli możliwość kupna autorskich edycji zdjęć (Artist Proofs).

Artist Proof to określenie odbitki autorskiej, pojedynczej edycji o szczególnej wartości kolekcjonerskiej. Pokazane na wystawie prace są zatem podwójnie wyjątkowe - dzięki historii wystaw, w których uczestniczyły oraz dzięki unikatowym formatom, niedostępnym w ofercie galeryjnej.

Na wrocławskiej wystawie zobaczymy kilkanaście wielkoformatowych prac z ostatnich 10 lat fotograficznej działalności Szymona Brodziaka. To czarno-białe zdjęcia kobiet w zaskakujących, czasem kontrowersyjnych sytuacjach i pozach. Ich artyzm, intrygująca atmosfera i emocje sprawiają, że kadry stworzone dla kampanii reklamowych wielkich marek są dziś samodzielnymi dziełami sztuki. Na wystawie pojawią się także prace z limitowanych edycji kalendarzy, między innymi zdjęcia zjawiskowej modelki Leonory Jiménez oraz autorskie fotografie portretowe, ujmujące intymnym nastrojem.

Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Szymonem Brodziakiem, sprzedaż posterów i albumów "BRODZIAK One" oraz charytatywna sprzedaż zdjęć ze specjalnie na tę okazję przygotowanej kolekcji z sygnaturą Artist Proof (A/P). Część dochodu ze sprzedaży fotografii, dokładnie 36%, czyli tyle, ile Szymon Brodziak ma lat, zostanie przekazana na rzecz Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

***

BRODZIAK One - album fotografii

Szymon Brodziak (ur. 1979 r.) jest autorem zmysłowych, niekonwencjonalnych czarno-białych zdjęć, które zyskały uznanie i odniosły komercyjny sukces. Jego rozpoznawalny styl sprawił, że krytycy okrzyknęli go "artystycznym spadkobiercą Helmuta Newtona", a sama Fundacja Helmuta Newtona uhonorowała wystawą "Newton, Horvat, Brodziak", którą w berlińskim Muzeum Fotografii można oglądać jeszcze do połowy listopada br.

Wystawa jest olbrzymim wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórczości Szymona Brodziaka, jako pierwszego fotografa z Polski i najmłodszego spośród artystów zaproszonych do współpracy przez to prestiżowe muzeum. Sam Brodziak nie kryje fascynacji i inspiracji twórczością, Helmuta Newtona, a June Newton, żona legendarnego fotografia, w dowód uznania dla jego talentu zamieściła osobistą dedykację w wydanym w zeszłym roku autorskim albumie "BRODZIAK One".