Styl shabby chic kojarzy się głównie z romantycznymi sypialniami i salonami, jednak, dzięki płytkom i dekorom ceramicznym z przecierkami wkracza on również do łazienek. Więc jeśli marzy ci się łazienka w stylu prababci...

Charakterystycznym elementem stylu shabby chic są przetarcia - naturalne, powstałe w wyniku użytkowania lub też stworzone specjalnie. Postarzane meble i dekoracyjne detale doskonale komponują się z romantyczną, pastelową kolorystyką.

Do łazienki w stylu shabby chic pasować będą płytki Bergen marki Ceramstic ozdobione rysunkiem przetartego betonu. Za sprawą szaro-białej kolorystyki i satynowego wykończenia ten "betonowy" gres pasuje nie tylko do loftów, lecz również do wnętrz utrzymanych w stylu vintage.

Podobny efekt da gres Sky o satynowym lub błyszczącym wykończeniu, który doskonale prezentuje się w zestawieniu z drewnem.

Kwiaty, hafty i koronki na... płytkach ceramicznych

Dopełnieniem aranżacji w stylu shabby są zwykle motywy kwiatowe, stare koronki i hafty. Taki romantyczny, przytulny klimat stworzą w łazience dekory Traverhome Petal ozdobione postarzanym, kwiatowym rysunkiem utrzymanym w ciepłych kremowo-brązowych barwach. Kolekcję uzupełniają płytki bazowe inspirowane naturalnym trawertynem.

Kwiaty odnajdziemy również na dekorach Attic Poem z kolekcji "betonowych" gresów w odcieniach mocca.

Motyw subtelnej koronki wykorzystali natomiast twórcy płytek Cabaret z kolekcji Bohemian. Delikatny ornament utrzymany w rozbielonych odcieniach fioletu przypomina tiulową woalkę. Ciekawą interpretacją koronkowego motywu jest gres szkliwiony Loft Carpet. Misterny rysunek wygląda jakby został odciśnięty w betonie. Delikatny, romantyczny wzór kontrastuje z surową szarością płytki, tworząc niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Spodoba się wszystkim, którzy stawiają na nieoczywiste połączenia i lubią zabawę konwencjami.

Płytki Ceramstic do łazienki w stylu shabby chic - wymiary i ceny:

  • gres szkliwiony Bergen Grey, 60 x 60 cm, cena: 79,97 zł/m2,
  • gres szkliwiony Bergen White, 60 x 60 cm, cena: 79,97 zł/m2,
  • glazura Loft Carpet, 60 x 30 cm, cena: 95,89 zł/m2,
  • dekor Traverhome Petal, 60 x 30 cm, cena: 68,41/szt.,
  • listwa ścienna Traverhoime Petal, 60 x 10 cm, cena: 41,62/szt.,
  • glazura Bohemian Cabaret Creme, 60 x 30 cm, cena: 65,57 zł/szt.,
  • glazura Bohemian Ornament, 60 x 30 cm, cena: 69,97/szt.,
  • glazura Attic Poem, 60 x 30 cm, cena: 194,65 zł/kpl.,
  • gres szkliwiony Sky 60 x 60 cm, cena; 88,78 zl/m2.

źródło i zdjęcia: Ceramstic