Dom od ogrodu oddzielony tylko przeszkleniem, które w piękną pogodę po prostu znika? Taki efekt pozwalają uzyskać drzwi zintegrowane Centor!

Komu z budujących nie marzy się dom w pełni otwarty na ogród, w którym w pogodne dni można w salonie słuchać śpiewu ptaków, a zimą - siedząc w ciepłym pokoju - cieszyć oczy zasypaną białym puchem panoramą?

Tyle marzenia, lecz gdy przychodzi do ich realizacji, okazuje się, że budowa w pełni otwieranego przeszklenia to nie lada wyzwanie. Zwykle na drodze do pełnej satysfakcji staje jakiś słupek, próg albo rama moskitery... Chyba że są to drzwi zintegrowane Centor.

To nowatorskie i w pełni kompleksowe rozwiązanie drzwi tarasowych wyróżnia wysoka estetyka, pełna funkcjonalność i prostota użytkowania. I to nawet przez najmłodszych!

Drzwi zintegrowane Centor zostały tak zaprojektowane, że po ich otwarciu zaciera się granica miedzy domem a ogrodem. Wąskie, symetryczne skrzydła wykonano z aluminium o podwyższonej izolacyjności termicznej, które od wewnątrz osłania drewniana okładzina, pełniąca funkcję zarówno dekoracyjną, jak i dodatkowej izolacji. Wszelkie okucia pozostają niewidoczne. 

Nawet wieloskrzydłowe przeszklenia można tak rozsunąć, by nic nie przeszkadzało nam napawać się słońcem, świeżym powietrzem i pięknymi widokami. A moskitiera i roleta - wszak czasem są potrzebne - pozostaną dyskretnie ukryte w ościeżnicy. Wyjątkową funkcjonalność i estetykę tego rozwiązania nagrodzono Red Dot Design Award!

Dzięki zastosowaniu - zgłoszonych do opatentowania - okuć firmy Centor, drzwi otwierają się i zamykają się tak lekko, że poradzi sobie z tym nawet dziecko. Tym bardziej, że klamki są na takiej wysokości, aby dzieci mogły ich dosięgnąć i samodzielnie otworzyć drzwi, bez ryzykownego wspinania się na stołki czy krzesła.

Podobnie przesuwające się horyzontalnie, ukryte w ościeżnicach rolety i moskitiery, można przesuwać i rozsuwać, chwytając na dowolnej wysokości. 

źródło i zdjęcia: Centor