Herbata, porcelanowy imbryk i filiżanka to idealny zestaw na długie jesienne i zimowe wieczory, gdy pogoda nie skłania do wychodzenia z domu. Z porcelaną Villeroy & Boch każdy wieczór upłynie w miłym nastroju!

Każdy z tych dwóch rustykalnych serwisów do herbaty stworzy przytulny klimat i wprawi nas w dobry nastrój. Pierwszy - Artesano Tea - to biała porcelana o klasycznej formie z dodatkami z drewna akacjowego, drugi zaś - Rose Cottage - ozdobiono romantycznym dekorem w pastelowe róże.

Serwis do herbaty Artesano Tea to uzupełnienie znanej już serii porcelany stołowej Artesano Original. Inspiracją był stylowy i bezpretensjonalny wdzięk londyńskich herbaciarni. Kolekcja urzeka prostotą i wyrafinowanym połączeniem materiałów - białej porcelany i ciemnego, delikatnie mazerowanego drewna akacjowego.

W skład serwisu Artesano Tea wchodzą: filiżanki, imbryk, łatwo zamykający się pojemnik do herbaty, drewniana taca na słodkości i poręczny dzbanek na mleko. Bo Brytyjczycy to miłośnicy herbaty z dodatkiem mleka, która w Polsce, nazywana czasem "bawarką", też ma swoich zwolenników.

Z kolei porcelanowy serwis Rose Cottage jest wprost stworzony dla wielbicieli angielskiego stylu! Spodoba się smakoszom delikatniejszych herbat i romantykom. Na białej porcelanie współgrają ze sobą trzy pastelowe odcienie: róż, błękit i limonka. Pełen wdzięku różany wzór zdobi całą kolekcję - od imbryka po podstawki do świec. W kolekcji znajdziemy również filiżanki, cukiernicę, pojemnik na herbatę, dzbanek na mleko, etażerkę i szpatułkę do ciasta, bo przecież five o’clock nie może obyć się bez słodkości!

źródło i zdjęcia: Villeroy & Boch