Są meble, których nie sposób traktować z całkowitą powagą. Z pewnością należy do nich puf Rollo ...

Zaprojektowane przez Kasię Okińczyc siedzisko zmienia podejście do konstrukcji mebla, kwestionuje tradycyjne myślenie o pufie, bo projektantka, stosując nieoczywiste materiały, poszerzyła jego funkcjonalność. 

Rollo może służyć do siedzenia, ale także do wygodnego opierania nóg czy robienia prostych ćwiczeń przed ekranem telewizora. Wyobraźnia podpowiada także inne jego zastosowania i projektantka wzięła to pod uwagę. Rollo to odpowiednio ustabilizowana piłka gimnastyczna "ubrana" w specjalnie zaprojektowany pokrowiec. Jego wzór tworzy mozaika wyplatanych paneli układająca się w charakterystyczny, niekończący się uśmiech.

Rollo to mebel wielopokoleniowy, atrakcyjny dla dzieci i dorosłych. Dobry duch, przyjaciel domu, towarzysz. Znakomicie nada się na kreatywne warsztaty, do pracy w grupie, do salonu, pokoju dziecięcego, nowoczesnego biura. 

Dzięki obciążeniu w dolnej części, puf ustawia się zawsze w stabilnej pozycji. Jest lekki, mobilny i wygodny. Obicia utrzymane są w świeżej, pastelowej kolorystyce, aby Rollo dobrze komponował się  zarówno w stylowym mieszkaniu, jak i w minimalistycznym biurze. To mebel, który daje energię, a kiedy chcemy, przynosi spokój i harmonię.

Konstrukcja pufa oparta jest na gumowej piłce o średnicy 65 cm. Wzór na pokrowcu układa się w charakterystyczny uśmiech. Dzięki geometrii i precyzyjnemu rozłożeniu elementów tkaniny, patrząc na puf, można dostrzec 6 różnych grymasów twarzy. To sprawia, że mebel nabiera życia, staje się "przyjacielem domu

Puf jest ekonomicznie zapakowany - w tekturowe pudełko o wymiarach 37 x 37 x 15 cm. Wewnątrz znajduje się także pompka do piłki. 

źródło i zdjęcia: NOTI