Tworzenie uzdrowisk miejskich to nowy trend - odpowiedź na potrzeby wszystkich zabieganych, zestresowanych i szukających odpoczynku i zdrowia. Studio Sante to pierwsze takie miejsce w Warszawie.

Aby zaznać dobroczynnego działania uzdrawiających zabiegów, nie wymaga kilkudniowego pobytu ani dużych nakładów finansowych. Wystarczy kilka godzin...  

W ofercie pierwszego uzdrowiska miejskiego w Warszawie - Studia Sante - znajdziemy zabiegi unikatowe w skali europejskiej, m.in. Goldarium, czyli regenerującą saunę wyłożoną 24-karatowym złotem nawiązującą do bogatej tradycji wellness Bliskiego Wschodu.

Złota sauna poprawia krążenie, zwiększa liczbę czerwonych krwinek oraz naczyń włosowatych w mięśniach i narządach wewnętrznych (co zapewnia dotlenienie całego organizmu). Goldarium usprawnia również działanie układu hormonalnego, co powoduje wydzielanie hormonu adrenokortykotropowego, który poprawia nasze możliwości wysiłkowe, a także wspomaga radzenie sobie w sytuacjach stresogennych.

W Studiu Sante skorzystamy również z japońskiej kamiennej sauny Ganbanyoku, przyspieszającej spalanie kalorii czy innowacyjnej kabiny floatingowej, w której ciało znajduje się w stanie przypominającym stan nieważkości. Jest to możliwe dzięki deprywacji sensorycznej. To stan świadomości, polegający na ograniczeniu bodźców zmysłowych z zewnątrz. W zamkniętej dźwiękoszczelnej kabinie panuje neutralna temperatura powietrza i wody (ok. 35 stopni). W takich warunkach mózg zaczyna wytwarzać fale alfa i theta charakterystyczne dla głębokiego relaksu. Następuje wzmożona produkcja endorfin, prolaktyny, oksytocyny czyli hormonów szczęścia a stresogenny kortyzol obniża się. Mięśnie całego ciała rozluźniają się, a nasze ciało unosi się na wodzie dzięki wysokiemu stężeniu soli Epsom.

To, co przede wszystkim stanowi o uzdrowiskowym charakterze Studia Sante, to woda. W całym kompleksie wykorzystywana jest tzw. Woda Ożywiona Sante, która dzięki technologii Johanna Grandera ma przywróconą pierwotną optymalną strukturę. Jej wpływ na organizm jest kompleksowy: działa kojąco na skórę i regenerująco na cały organizm. Najwyższa jakość wody w Studiu Sante jest zapewniona również dzięki unikatowej technologii uzdatniania wody. 

Studio Sante mieści się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 55a.

źródło i zdjęcia: Sante