W 2016 roku Instytut Pantone stawia na pastele. I po raz pierwszy raz w historii proponuje aż 2 kolory roku! Tym razem będą to Rose Quartz (różowy kwarc) i Serenity (pogoda ducha?). Oba najmodniejsze odcienie znajdziemy też w kolekcjach porcelany Villeroy & Boch.

Jak ogłosił Instytut Pantone - autor najsłynniejszego systemu identyfikacji barw na świecie - rokiem 2016 rządzą delikatny róż, czyli Rose Quartz, oraz jasny błękit nieba - Serenity. Różowy kwarc i pogoda ducha pojawiły się już na wybiegach - w projektach Prady i Chanel, szturmem wkraczają też do wnętrz. Stołową porcelanę w ciepłych różowych tonach oraz uspokajających błękitach proponuje też Villeroy & Boch. Kolekcje Rose Cottage, Floreana, S+ i Dressed Up wniosą do domu harmonię i ukojenie.

Romantyczna porcelana Rose Cottage urzeknie zwłaszcza wielbicieli angielskiego stylu. Wdzięczny różany dekor, który zdobi całą kolekcję, będzie idealny na popołudniowy five o’clock o każdej porze roku!

Różowymi i błękitnymi tonami zachwyca także zastawa stołowa Floreana. Śmietankową biel porcelany subtelnie ożywiają akwarelowe kwiaty inspirowane wzorami z miedziorytów i słynnej mozaiki Villeroy & Boch z Mettlach.

Pastelowym uzupełnieniem posiłku będą sztućce S+ wykonane ze stali nierdzewnej z silikonowymi uchwytami - oczywiście różowymi!

Pastelowe róże i błekity opanowały nie tylko porcelanę, lecz także szkło! W szklankach Dressed Up w czterech kolorach podamy nie tylko drinki, napoje i wodę. Sprawdzą się także jako naczynia na przekąski i sosy. Wśród pastelowych szklanek jest i ta najmodniejsza - różowa! Ale pastelowe kolory wspaniale się ze sobą łączą, dlatego wszystkie cztery kolory postawić na jednym stole!

W dekoracji domu niezastąpione będą nowe miniwazony Villeroy & Boch w słodkim kolorze Lovely Rose oraz łagodnym Mellow Blue. Wstaw do nich koniecznie kwiaty w odcieniach pasteli!

źródło i zdjęcia: Villeroy & Boch