Sprzęty AGD, którymi możemy sterować, a nawet programować za pomocą smartfona podbijają rynek. Taką opcję daje nam od niedawna polski producent okapów kuchennych - firma Ciarko. Zobacz, jak to działa!

Jeśli nigdy nie miałeś okapu z pilotem, możesz się zastanawiać, czy ci to potrzebne. Ci, którzy mają takie urządzenia, nie mają wątpliwości, że to ogromna wygoda, móc wyłączyć okap w 10 minut po zakończeniu smażenia, bez wstawania od stołu.

Nowa propozycja Ciarko pozwala na więcej - nie tyko zdalne wyłączenie, lecz także np. zaprogramowanie, po jakim czasie okap ma się sam wyłączyć. I to bez szukania pilota, bo jego funkcję pełni nasz smartfon, czyli coś, co zwykle mamy pod ręką.

Ciarko Remote Control to intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja współpracująca z najnowszym okapami firmy Ciarko. Umożliwia na zdalne sterowanie okapem za pośrednictwem modułu Bluetooth.

Program jest darmowy i dostępny jest dla większości urządzeń mobilnych. Mogą z niego korzystać użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android, Windows Phone oraz iOS. Wystarczy pobierać z internetu aplikację i połączyć się poprzez Bluetooth ze współpracującym z aplikacją okapem. Po krótkiej instalacji będziemy mogli bezprzewodowo sterować wszystkimi funkcjami okapu.

Pełna kontrola nad czasem, światłem i nie tylko...

Ciarko Remote Control stworzono z myślą zwłaszcza o domach, w których kuchnia jest otwarta na salon. Aplikacja umożliwia bowiem wygodne sterowanie okapem na odległość. Za pomocą smartfona możemy zmieniać tryb pracy okapu oraz precyzyjne ustawiać czas jego działania. W przejrzystym interfejsie aplikacji wyświetlane są informacje o wysokości temperatury i poziomie zanieczyszczenia filtrów. Program pozwala również na regulację natężenia oświetlenia LED zamontowanego w okapie.

źródło i zdjęcie: Ciarko