Bakterio- i grzybobójcze działanie jonów srebra wykorzystywane jest w wielu dziedzinach. Nowością są zabezpieczone nimi płytki ceramiczne, które własnie wprowadziło do swojej oferty Opoczno...

Płytki Opoczno z technologią Smart Silver® nie tylko będą się pięknie prezentować, lecz także zapewnią ochronę przed bakteriami, grzybami oraz pleśnią. Polecane są zwłaszcza do pomieszczeń szczególnie narażonych na rozwój bakterii i grzybów - na przykład do łazienki.

Bakterio- i grzybobójcze właściwości płytek ceramicznych z Opoczna to efekt zastosowania innowacyjnej technologii Smart Silver® opatentowanej przez amerykańską firmę NanoHorizons Inc. w Pensylwanii. Bazuje ona na bakteriobójczym działaniu jonów srebra, które potrafią tak zmienić strukturę bakterii, że zostaje zablokowany ich mechanizm rozmnażania (właściwość tę odkryto już w latach 80. XX wieku). Dodatnie jony srebra, wykorzystywane przez Opoczno podczas procesu szkliwienia, wykazują nie tylko działanie bakteriobójcze - okazuje się, że doskonale unieszkodliwiają też niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń. Powłoka płytek eliminuje nawet do 99,8% bakterii i grzybów!

Antybakteryjna warstwa, którą pokryte są płytki, jest odporna na ścieranie, nie zanika ani nie zużywa się. Dzięki temu płytki zachowują swoje właściwości dożywotnio.

Obecnie technologia Smart Silver® wykorzystywana jest przy produkcji kilku kolekcji. Miłośnicy drewnianych dekorów znajdą antybakteryjne płytki podłogowe Legno Moderno i Legno Rustico w 4 odcieniach (white, platinum, gold i venge) i formacie 14,7 x 89,5 cm, które doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach, jak i na tarasach.

Antybakteryjną powłoką z jonami srebra uszlachetniono także 3 kolekcje inspirowane do pięknem marmuru: Arkos (elegancka i ponadczasowa, utrzymana w kolorystyce brązów i beży), Daino (kremowo-beżowe płytki, które świetnie sprawdzą się w salonie) oraz Yakara (utrzymane w odcieniach bieli, szarości i grafitu - doskonałe zarówno do łazienek, jak i do salonów czy na tarasy) oraz kamienno-piaskowe Quartz i Playa.

Płytki z powłoką antybakteryjną Smart Silver® są szczególnie polecane do domów z małymi dziećmi. Rodzicom raczkujących maluchów oszczędza wiele stresów, gdy ich pociechy podejmą pierwsze próby samodzielnego poruszania się po domu.

źródło i zdjęcia: Opoczno