Prace jednej z najbardziej utalentowanych polskich ilustratorek młodego pokolenia, Bożki Rydlewskiej, ozdobiły nową kolekcję Empik Art Unlimited. Niezwykłe obrazy artystki pojawią się na przedmiotach codziennego użytku.

Twórczość Bożki Rydlewskiej przywodzi na myśl marzenie senne o ogrodzie botanicznym. Artystka tworzy grafiki pełne fantazyjnych kształtów ze świata flory i fauny. Współpraca z Empikiem zaowocowała kolekcją pięknych przedmiów użytkowch.

Kubek z ilustracją Bożki Rydlewskiej - Empik Art UnlimitedW tej niezwykle kobiecej serii nie mogło zabraknąć gadżetów dedykowanych modnym paniom. Są to m.in. praktyczne kieszonkowe wieszaki, dzięki którym nie trzeba się martwić o to, co zrobić z torebką w restauracji czy kawiarni. Na kolekcję składają się także filiżanki, kubki, notesy, torby i poduszki.

Bożka Rydlewska to ilustratorka i graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Misterne, koronkowe motywy i ulotny oniryczny nastrój jej prac znajdują uznanie w świecie sztuki, a także szerokiej publiczności. Prace Rydlewskiej były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Znalazły się również w słynnym albumie z taschenowskiej serii "Ilustration Now!" oraz w "Atlas of Illustration".

Kolekcja jest dostępna w sklepach Empik od 17 lutego 2016 r. 

źródło i zdjęcia: Empik