Miejsce Projektów Zachęty oraz Irmina Staś zapraszają do udziału w akcji artystycznej zatytułowanej "Przemiana materii". Odkryj w sobie twórczą moc!

Efektem wspólnych działań artystycznych będzie powstanie wielkoformatowej przestrzennej kompozycji malarskiej w Miejscu Projektów Zachęty. Projekt "Przemiana materii" jest konsekwentnym rozwinięciem wcześniejszych prac Irminy Staś. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle atrakcyjne wizualnie, malarskie formy organiczne.

Artystka tworzy opowieści o życiu i śmierci, wykorzystując elementy zarówno czysto abstrakcyjne, jak i pochodzące ze świata natury. Prace Irminy Staś będą zaczynem do stworzenia dzieła z udziałem odwiedzających MPZ widzów.

W czasie kilkudniowej akcji malarskiej formy z obrazów wyjdą poza ramy i opanują przestrzeń galerii. Goście MPZ staną się współtwórcami dzieła. Oprócz powielania zastanych na płótnach układów będą mogli kreować własne kompozycje.

Akcja trwa od środy 30 marca do czwartku 7 kwietnia 2016 r. w godzinach 12-20. Otwarcie 8 kwietnia o godzinie 19. Pokaz będzie można oglądać do 10 kwietnia.

czas i miejsce akcji:
Miejsce Projektów Zachęty
ul. Gałczyńskiego 3
wtorek–niedziela, godz. 12–20
wstęp wolny

źródło: Irmina Staś
zdjęcie: Irmina Staś, "Organizm 87.". 2015, 160 x 160 cm, olej na płótnie